Aby se vám dobře spalo, nepodceňujte výběr kvalitního povlečení

Jak na kvalitní spánek? Určitě to chce dobrou postel s pohodlnou matrací, akorát tak tvrdou či měkkou podle toho, čemu dáváte více přednost. A samozřejmě že svou neméně důležitou roli hraje také vhodné povlečení. Když si totiž vyberete takové, v němž vám bude nepohodlně, projeví se to na kvalitě spánku. A ten je velice důležitý, protože na něm záleží, jak se následující den budete cítit. Jít do práce nevyspalý znamená strávit den v zachmuření.

Jednobarevné povlečení, nebo raději s motivem?

Vybrat povlečení do ložnice i dětského či studentského pokoje je poměrně jednoduché. Stačí si projít nabídku internetových obchodů, která je poměrně pestrá. Lze zajít i do kamenné prodejny. Děti obvykle dávají přednost veselým motivům povlečení, pokud možno s jejich oblíbenou pohádkovou postavou. V současné době vede u děvčat hlavně princezna Elsa z Ledového království, za chvíli to možná bude Lví král. Chlapci nejspíš dají přednost Spidermanovi, který je dostatečně klučičí.

Ložnice vyžaduje jiný styl povlečení. Chybu ale neuděláte, když si vyberete se vzorem i bez vzoru. Už na něm nebudou postavy hrdinů, ale přírodní motivy stále patří mezi oblíbené. Určitě budete chtít barvu povlečení sladit s vybavením ložnice, aby se vám hodilo k nábytku a bytovým doplňkům.

Pro jaký materiál se rozhodnout? 

Jestliže si chcete s povlečením ušetřit práci, asi si vyberete raději krepové. To se nemusí žehlit a vyrábí se v různých vzorech. Ti, co trpí některou z forem atopického ekzému, sáhnou určitě po povlečení ze 100% bavlny, jež nedráždí citlivou pokožku. V létě je vhodné volit příjemně chladící saténové povlečení. Na zimu ho ale raději schovejte a připravte si povlečení flanelové, jež vás zahřeje.

Bytový textil by měl ladit s nábytkem

Součástí ložnice i dětského a studentské pokoje je také bytový textil jako závěsy nebo záclony. I ten je třeba volit s ohledem na vybavení místnosti. Nikdy neuděláte chybu s bílou záclonou, která vypadá dobře v každé místnosti.

Sdílet článek