Antigraffiti nátěr aneb jak účinně bojovat proti graffiti

Pokud nežijete na vesnici velmi daleko od města, jistě jste se již setkali s graffiti na fasádách domů, na plotech, zastávkách, zdech nebo v městských podchodech. Graffiti trápí jak úřady městských částí, tak samotné majitele domů. A jejich opakované odstraňování se může nemálo prodražit. Naštěstí je možné opatřit místa, která jsou často postižena graffiti, speciálním ochranným nátěrem.

Starostové měst se v posledních letech velmi často setkávají s problémem zvaným graffiti. Nevzhlednými nápisy, symboly a kresbami jsou poničeny fasády domů, podchody, zdi atd. Pokud se navíc v ulicích objevují opakovaně, celá zábava zdejších sprejerů se městu nemálo prodraží. A právě proto se často rozhodují pro aplikaci antigraffiti nátěru.

Jak funguje antigraffiti nátěr?

Antigraffiti nátěr vytvoří na ošetřené ploše neviditelnou vrstvu s tím, že původní barva fasády či zdi zůstane nezměněná. K vytvoření graffiti stále může dojít, ale odstranění díla je pak snadné. Postačí k tomu totiž pouze hadr namočený ve vodě.

Na trhu je navíc možné zakoupit permanentní nátěr, který vydrží opakované omývání graffiti bez nutnosti obnovy ochranné vrstvy. Dobrou zprávou je, že pokud sprejeři uvidí, že jejich díla opakovaně mizí, najdou si většinou jiná místa.

E-shop Envistore.cz

Sháníte kvalitní odstraňovač graffiti nebo antigraffiti nátěr? Pak se podívejte na nabídku e-shopu Envistore.cz, který se specializuje na výrobky značky Graffiti Magic. Antrigraffiti nátěry této značky byly použity například na britských sportovních stadionech při olympijských hrách v roce 2012, které zůstaly čisté dodnes.

Sdílet článek