Barevné fonendoskopy ozdobí oblečení zdravotníků

Když vstoupíte do zdravotnického zařízení, okamžitě vás pohltí podivná neznámá atmosféra. Předepsanému oblečení a uniformám se jen tak snadno nevyhnete. Pravidla platí všude, obzvláště na místech, kde se zachraňují životy a vylepšují pochroumaná zdraví.

Nové trendy zamířily také mezi zdravotnický personál

V každé ordinaci a nemocnici si všimnete, že v lékařském oblečení převládá jednoduchý styl. Navíc se tato práce spojuje především s bílými, zelenými a modrými oděvy. Ano, sterilní a hygienické prostředí si to žádá, ale nejde jenom o střih, nýbrž hodně záleží také na materiálu, který by se měl nosit pohodlně a netrápit různými nedostatky. Americká módní značka Cherokee dokonce zvládne jít s módními trendy a do zdravotnictví dodává doplňky a oblečení ve stylovém a elegantním provedení. K přednostem patří zaměření na používání bavlněných a strečových látek, což ocení každý, kdo v kalhotách, blůzách, čepicích a uniformách tráví dlouhé hodiny. Vsadit na osvědčenou kvalitu se vždy vyplatí, pracovní tempo daleko lépe zvládnete bez vzdychání.

Užitečný doplněk v novém designu

Lékaři a další zaměstnanci nemocnic a ordinací potřebují k provádění své profese různé pomocníky od teploměrů a tlakoměrů až po 3D tiskárny. Pokud se zaměříte na zcela jednoduchý doplněk, určitě se vám vybaví starý známý fonendoskop. Ano, jde přesně o ten nepříjemně studící nástroj, kterým se již dlouhá léta poslouchá srdeční činnost. Nejde však jen o srdce, ale také se s jeho pomocí sledují plíce, měří se tlak poslechovou metodou a sleduje se pohyb ve střevech. Fonendoskopy vypadají mnohem lépe v porovnání s minulostí. Poslechové kroužky se potahují plastem, aby se pacient nelekal, jak ho to chladí. Nechybí jim membrány pro dokonalejší přenos zvuku bez zásahu rušivých okolních zvuků. To hlavní je, že se stanou doslova šperkem, jelikož si vyberete z mnoha barevných variant.

Sdílet článek