Box – moderní způsob hubnutí

Hledáte další způsob, jak si zlepšit kondici, vyrýsovat svaly a také shodit přebytečná kila? Jedním z nových trendů, do kterého se pouští sportovní nadšenci po celém světě, je kondiční box. 

Přitom již vůbec nejde o tvrdý bojový sport pouze pro muže. Vyzkoušet ho může každý a brzy uvidíte, jak prospěšný může být pro celé vaše tělo.

Boxovací pytel – cesta k posílení celého těla

Kondiční box patří mezi úpolové sporty a je vhodný téměř pro každého. Do boxování se mohou pustit muži, ženy i starší děti a užít si tak jedinečnou pohybovou aktivitu, díky které si obalí celé tělo svaly. 

Přesto by se do kondičního boxování měli pouštět jen ti jedinci, kteří jsou v dobrém zdravotním stavu, jde totiž o jeden z fyzicky nejnáročnějších způsobů vůbec.

Pokud se rozhodnete kondiční cvičení zkusit, tak neváhejte, pořiďte si boxerské rukavice a boxovací pytel a můžete začít. Brzy zjistíte, že kondiční box je všestranná sportovní aktivita, která sestává ze základních boxerských technik, mezi které patří například nácvik obrany, různých druhů úderů a koordinace celého těla. 

Díky tomu, jak je v kondičním boxováním efektivně zapojováno celé tělo, již po několika týdnech si všimnete úbytku na váze a celkového zpevnění těla.

Další výhody kondičního boxu

Kondiční box nemá pozitivní vliv jen na lidské tělo, ale také na duši. Pomáhá zbavit se stresu a je snadné díky němu zapomenout na strasti běžných dnů. Netrénujete jen sílu a techniku, ale také svou celkovou kondici. Dojde ke zlepšení fungování kardiovaskulárního systému a zvýšení rychlosti reflexů. Zlepší se i vaše obranné reakce.

Jak začít s kondičním boxem?

Pokud si chcete kondiční box vyzkoušet, je ideální zamířit do některého fitness centra, které jeho hodiny nabízí. Zjistíte, zdali je to ta pravá aktivita pro vás, navíc zde budou mít všechno potřebné vybavení. 

boxovací pytle

Můžete si zde vypůjčit boxerské rukavice, v tělocvičnách jsou obvykle již napevno připevněné boxovací pytle. Budete si zde moci vyzkoušet také například boxovací hrušku, se kterou si můžete vyzkoušet také trochu jiný druh úderů.

Boxovat můžete samozřejmě i doma, ale je potřeba si pořídit vstupní vybavení, které nemusí být nejlevnější. Kromě rukavic a pytle se mohou hodit i chrániče na box a další pomůcky.

Alternativy kondičního boxu

Ne každému budou hodiny kondičního boxu plně vyhovovat. Proto existuje celá řada alternativních cvičení, které z kondičního boxu vycházejí, a můžete je vyzkoušet. Mezi zajímavé varianty patří například Taebo, které využívá údery z tradičního boxu, ale cvičí se na hudbu. 

chrániče na box

Vyzkoušet můžete také Fitbox, cvičení ve skupině, které využívá boxovací totemy. Kombinaci prvků z mnoha bojových sportů poté nabízí Body Combat, což je kardiocvičení, využívající pohyby z boxu, karate a mnoha dalších bojových umění.

Sdílet článek