Dárky pro radost

Svátky klidu a pohody už jsou sice za námi, vánoční dárky byly rozdány a rozbaleny, to však neznamená, že máme teď alespoň na rok od nakupování zase pokoj. Obdarovávání je totiž spjato nejen s Vánocemi, ale také s narozeninami, různými úspěchy, výročími, svatbou a dalšími významnými událostmi lidského života. Bez ohledu na to pro koho či k jaké události dárky vybíráme, jejich účel se nemění – mají totiž udělat radost. Někdy však bývá dost obtížné se do vkusu trefit a přiznejme si otevřeně, ne vždy se nám to stoprocentně podaří. Jak tedy docílit toho, aby se z dobrého úmyslu nestalo nepříjemné faux pas? Přinášíme pár nápadů.

Užitečné a originální

První věc, kterou musíte udělat, je zamyslet se nad tím, jaký daný člověk je, co ho zajímá, co má rád, jaké má koníčky a čím se baví. Pokud s ním bude dárek nějakým způsobem spojený, potěší ho nejvíce. Další cestou, kterou se můžete vydat, je pořízení něčeho jednoduchého a praktického. Zkuste od něj nenápadně vyzvědět, co potřebuje. Nebude se sice jednat o bůhvíjak originální či netradiční dárky, ale pokud budou užitečné, obdarovaný je jistě rád využije. A navíc, pokud trošku zapátráte na internetu, jistě objevíte, že i praktická věc může vypadat nápaditě a nevšedně.

Hravé a vtipné

Obecně platí, že dárky pro ženy se vybírají snadněji, než ty pro muže. Každé dámě totiž udělá radost krásná kytice, voňavý parfém či blyštivý šperk, u pánů ale s těmito věcmi zrovna neobstojíte. V každém muži bez ohledu na věk ale zůstává kousek dítěte, proto si tak rádi hrají. Zaručeně je tak potěší nějaká šikovná technická vychytávka do auta nebo třeba k počítači. Trefou do černého budou také vtipné dárky, obzvlášť pokud mu nechybí smysl pro humor a recesi, je známý šprýmař a srandista a z lidí kolem si rád utahuje. Nyní mu to můžete vrátit i s úroky – třeba nějakým vtipným přáním k narozeninám. Buďte originální a s výběrem dárků si dejte práci, uvidíte, že vaše úsilí se vyplatí. Nadšený výraz a rozzářené oči obdarovaného budou mluvit za něj.

Sdílet článek