Do exotiky bez výmluv!

Studium angličtiny je stále stejně populární. Anglicky se domluvíme téměř všude a je v dnešní době samozřejmostí, že každý člověk ovládá alespoň minimální základy tohoto jazyka – ať už se do styku s ním dostal přímo nebo absolvoval třeba pomaturitní studium angličtiny.

Ovšem pokud Vaše firma cílí na určitý neanglicky mluvící trh, společná řeč Vám usnadní komunikaci a předejdete tak možným nedorozuměním. Zvyšováním jazykové úrovně se Vám jednoduše otevírá více dveří.

Pokud hledáte kvalitní firemní jazykové kurzy, obraťte se na jazykovou školu Brno PELICAN, která Vás může naučit jak klasiku – tedy angličtinu, tak exotičtější jazyky, do jejichž styku se dostávají firmy stále víc a víc, a to ve všech odvětvích.

Japonština a japonská kultura

O spoustě japonských firem expandujících na náš trh netřeba mluvit, vždyť Japonsko je druhým největším zahraničním investorem na našem území. Spolu s Japonci často přichází také jejich kultura a samozřejmě jiná firemní mentalita – jak jinak ji pochopit než skrze jazyk?

Japonština pro začátečníky je dnes vyučována v řadě jazykových škol, jejichž prostřednictvím probíhá výuka i v mnohých českých firmách. Kdo se japonštině začal věnovat, může hovořit o jazyku výslovností ne nepodobnému naší češtině.

Arabština a její potenciál

Také výuka arabštiny se dnes objevuje častěji než kdy dříve. Tento zpěvný jazyk je rozšířen ve více než 30 zemích. Kromě toho, že se s ní dorozumíte v přímořských dovolenkových destinacích, když absolvujete jazykové kurzy u PELICANA v Brně, budete schopni se domluvit i při pracovních jednáních v Saúdské Arábii či Spojených Arabských Emirátech, dvou zemích, které mají pro český trh velký ekonomický potenciál.

Navíc se rádi zaposloucháte do toho, jak krásně všechna ta slova zní, jako byste je skutečně měli zpívat.

Zdomácnělá vietnamština

S nárůstem vietnamského obyvatelstva v českých zemích stoupl i počet lidí, kteří se s rodilými mluvčími chtějí dorozumět. Důvodem popularity může být předně nárůst smíšených manželství mezi Čechy a Vietnamci a častý návrat ke kořenům v Česku narozených Vietnamců. Mnozí z mladší generace umí mluvit lépe česky nežli vietnamsky, často však nastalou situaci berou jako svou neschopnost. I takovýmto lidem pomůže se zvýšením úrovně jazyková škola Brno.

Nejčastější výmluva

Vyvstane Vám při pomyšlení na jazykové kurzy úsloví „starého psa novým kouskům nenaučíš“? To je často slyšet u lidí, kterým se „na stará kolena“ nechce opouštět bezpečí zajetých kolejí, ať už je příčinou pohodlnost nebo třeba strach, že by na studium nestačili. Na rozdíl od psů jsme ale schopni se nové věci učit i v pokročilejším věku, a navíc je to pro náš mozek velmi zdravé.

firemní jazykové kurzy

Podle lékařů je studium jazyků dokonce jedním z nejspolehlivějších preventivních opatření proti stařecké demenci a dalším chorobám. To si patrně sami uvědomujeme, protože věkový průměr studentů jazykových škol v posledních letech velmi vzrostl.

Zapsat se v nově nabytém volném čase na kurz italštiny, španělštiny nebo čínštiny je, zdá se, čím dál tím oblíbenějším koníčkem lidí nejrůznějšího věku. A kdy jindy se pustit do něčeho nového, když ne v době, kdy se už nemusíme starat o děti nebo splácet hypotéku?

Ať už hledáte kvalitní jazykové kurzy či pomaturitní studium, neváhejte se obrátit na jazykovou školu PELICAN, která Vás naučí všechny výše zmiňované jazyky. Aneb – do exotiky bez výmluv!

Sdílet článek