Domov bez nezvaných návštěv

Zloději znají různé triky, jak se zmocnit věcí, které jim nepatří. O vniknutí na cizí území se pokoušejí hlavně v noci, ale troufnou si také za denního světla. Jak zabránit, aby jejich nevítaná návštěva nezpůsobila škodu? Postarejte se o dobré zabezpečení vaší nemovitosti.

Začněte u kvalitních dveří

Zamknout se v noci na dva západy určitě pomáhá, ale když vlastníte dveře, do kterých stačí trochu více kopnout, aby se otevřely, potom sotva usnete s čistou hlavou. Nejběžnější variantě bezpečnostních dveří nechybí sedmnáct jistících bodů, požární odolnost půl hodiny, tepelná a zvuková izolace. Bezpečnostní dveře Brno se zaměřují na individuální požadavky svých klientů. Vyberete si z mnoha certifikovaných produktů, kdy vnější podoba záleží pouze na vás. Například lze zvolit osazení masivem, dýhou a laminátem. Nevylučují se ani speciální povrchy.

Další způsoby ochrany domácnosti

O zpomalení případného pachatele se zaslouží i bezpečnostní a protisluneční fólie na okna. Pomáhají snížit nejen riziko vykradení, ale také je oceníte při nehodách, kdy hrozí vysypání skelní výplně. Zároveň se postarají o zadržování UV záření. K dostání jsou různé designy, které bez problémů zapadnou do vzhledu vašeho domu.

Zaměřte se také na zámek s cylindrickou vložkou, kde záleží na jeho bezpečnostní třídě. Právě ta určuje, jestli zabrání technikám zlodějů, kam patří třeba vyháčkování či vyvrtání. Rozhodně se vyplatí i další přídavné zámky, protože čím více překážek, tím menší riziko vloupání. Nejde však jenom o hlavní dveře. Pachatelé se jednoduše dostanou dovnitř otevřenou ventilačkou, vchodem do zahrady, garáží nebo skrz terasu. Rovněž záleží na klíčích, které se dají kopírovat. Pořiďte si vložky od třetí třídy výše, protože většina z nich obsahuje bezpečnostní kartu. Žádný zámečník vám bez této karty nepřidělá nový klíč.

Sdílet článek