I kohoutková voda může být chutná a kvalitní. Zvyšte její kvalitu pomocí vodovodního filtru

Kvalitní voda je pro naše tělo velmi důležitá. Vzhledem k tomu, že vodu potřebujeme každý den, je vhodné zaměřit se na její kvalitu. Většina českých domácností k pití i vaření používá kohoutkovou vodu, která může obsahovat řadu nežádoucích látek. I když se jedná o velmi malé množství látek, které jsou v normě, postupem času se mohou v našem těle nahromadit a způsobit zdravotní problémy. I z kohoutkové vody je ale možné snadno získat vyšší kvalitu, a to pomocí vodovodního filtru.

Kohoutková voda některým lidem nechutná. Typicky se v českých domácnostech objevuje přílišná tvrdost vody, na dně sklenice po určité době zůstávají usazeniny a ke spokojenosti, co se týče chuti, nepřidává ani obsažený chlór. Všechny tyto problémy je dnes naštěstí snadné odstranit pomocí vodovodních filtrů. I kohoutková voda může chutnat skvěle. Rozdíl poznáte již při pití obyčejného čaje nebo kávy.

Vodovodní filtry

Vodovodní filtry jsou praktickým pomocníkem do kuchyně, který zbaví kohoutkovou vodu ropných látek, saponátů, stop chemikálií používaných v zemědělství, stopy organických sloučenin chloru a dalších nebezpečných látek, které mohou mít toxické nebo karcinogenní účinky. Voda zbavená škodlivin má vždy výrazně lepší chuť, je zbavena nepříjemného zápachu a nežádoucích usazenin. O vodovodních filtrech vůbec nemusíte vědět. Zpravidla jsou umisťovány pod kuchyňskou linku, kde nejsou vidět a nijak nepřekáží.

Filtrační konvice

Levnější a přesto stále velmi účinnou variantou filtrace vody jsou také filtrační konvice. V konvicích je umístěn vyměnitelný filtr, který na sebe naváže nežádoucí látky obsažené ve vodě. Filtrační konvice jsou s oblibou používány v kancelářích nebo na chatách.

Přístroje pro zdraví

Uvažujete o pořízení vodovodního filtru nebo filtrační konvice pro zvýšení kvality kohoutkové vody ve vaší domácnosti? Široký výběr možností úpravy vody najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví, který nabízí i odborné poradenství pro případ, že si nedokážete to nejlepší řešení pro vaši domácnost vybrat sami.

Sdílet článek