I počítač potřebuje péči – dopřejte mu pravidelnou preventivní prohlídku

Dnešní požadavky na počítače jsou sebevědomé. Co nejvyšší výkon, co nejvíc místa, co nejrychlejší. Všechno za vás může vyřešit výrobce. Vy pak pouze ukážete na model, který jste si vybrali, a odnesete si jej domů. Aby vám ale počítač dobře sloužil a výkon neklesal, je třeba o něj pečovat. Jako s kytkou – když ji nezalijete, uvadne. Na co byste měli dbát a jak byste měli svůj počítač udržovat v kondici?

Prach je pro počítač zkáza

Lidé, kteří se živí servisem notebooků, nám jistě dají za pravdu. Prach je hrozba. Je-li ho hodně, může stát i za zkratem počítače, což představuje velké nepříjemnosti. Pokud chcete prachu předejít, oprašujte svůj počítač minimálně jednou za čtvrt roku. Velmi užitečnými pomůckami jsou pro čištění určený malý kompresor či stlačený vzduch ve spreji. S těmito pomocníky dostanete prach i z velmi obtížně dostupných míst. Dbejte i na to, aby byl počítač ve stabilní teplotě. Nesvědčí mu ani vlhko, ani extrémní chlad nebo naopak horko. PC servis Brno slibuje kvalitní péči o vaši elektroniku za použití nejkvalitnějších přípravků a komponentů.

Jen stabilní systém dobře poslouží

Každým ukládáním a stejně tak mazáním souborů se pevný disk specificky dělí a ztrácí na stabilitě, což se sice projeví až po nějakém čase, každopádně není dobré to podceňovat. Co šest měsíců proto spusťte nástroj pro defragmentaci disku, popřípadě požádejte o pomoc v servisu, kde vašemu PC stabilitu vrátí. Na co rovněž nesmíte zapomínat, jsou počítačové viry. Ochrana hardwaru je sice jedna věc, nebezpečí na vás ale číhá i ze sítě. A na každém kroku. Nechte si tedy jednoznačně nainstalovat do PC kvalitní antivirus. Toto je zásah do PC, který se vám může několikanásobně vyplatit. Jako u lidí – chcete-li mít jistotu, že je váš počítač zdravý, dopřejte mu jednou do roka kvalitní servis PC Brno. Stačí jej přinést k profesionálům, kteří prověří, že je všechno v pořádku, zasáhnou, pokud není, a provedou na zařízení důkladnou diagnostiku.

Sdílet článek