I v Brně ženy pečují o nehty

Nehty – časté téma mnoha žen. Je dobré používat na nehty leštěnku, když jsou slabé a křehké? Jak se chovat k nehtům, když přijde zima a mráz? Nejlepší je věnovat se jim pravidelně, jedině tak nedojde k jejich poškození. Pokud už ale máte problém s tím, že jsou vaše nehty slabé, pak se podívejte na naše tipy a rady.

Zničené nehty vyžadují léčbu

Máte-li své nehty poškozené, může být příčinou celá řada důvodů. Zničené nehty mohou být příčinou přehnané péče, neodborně provedené modeláže, nezdravého životního stylu, onemocnění a také v zimě ničí nehty mrazíky. Také gelové nehty a jejich dlouhodobá aplikace může přírodní nehty zničit. Poškozené nehty vypadají stejně – jsou tenké, snadno se lámou a také štěpí. Určitě vás trápí, že si nemůžete nechat narůst nehty do požadované délky. Důležité tedy je změnit životní styl, a tím zlepšit stav svých nehtů.

Péče zevnitř

Důležité je pečovat o nehty nejen zvenku, ale i zevnitř. Měla byste se zaměřit na svou stravu. Základem je vyvážená zdravá strava, která vám může dopřát krásně vypadající nehty. Důležité zastoupení mají v těle také vitaminy, jako je vitamin B a vitamin A. Nezapomínejte ani na vápník, který nehty zpevňuje. Výsledky nelze vidět přes noc, protože je to běh na dlouhou trať.

Péče zvenku

O vnější péči jste se již mnohé dočetla. Ale ještě si to zopakujeme. Základem je používat ochranné rukavice při práci. Používejte speciální krémy, které jsou pro nehty určené, díky nimž dostanou nehty vlhkost. Velmi oblíbené jsou krémy na ruce s bambuckým máslem, které zajistí maximální hydrataci a chrání suchou pokožku.

Několik rad, jak nepoškodit nehty

  • Používejte ochranné rukavice při úklidu.
  • Choďte pravidelně na manikúru.
  • Užívejte vitamíny a minerály, které podporují růst a kvalitu nehtů.
  • Používejte hydratační krémy na ruce.

Jedině touto cestou docílíte toho, že vaše nehty budou jako v bavlnce. Odměnou za péči budou krásné a upravené nehty, aniž byste musela chodit na gelové nehty.

Sdílet článek