Jak na výhodný počítač pro studenty?

Nový školní rok je za dveřmi a s tím také související nákupy školních pomůcek. Každý mi jistě potvrdí, že studium není levnou záležitostí. Pokud se vaše dítě nebo vy sami chystáte do školy, budete potřebovat nejen knihy a sešity, ale také kvalitní notebook nebo počítač. V tomto případě je na místě zvolit nákup repasovaných přístrojů. Nevíte, co si představit pod pojmem repasovaný? Zpozorněte a čtěte následující řádky.

Potřeby studenta

Pro každého studenta je při výběru počítače či notebooku důležitá především cena. Sehnat kvalitně postavený, levný, odolný stroj, který má přiměřený výkon a dlouhou životnost, může být problém. Ať už se jedná o spolehlivý počítač pro studenty, nebo o mezi studenty velmi populární notebook. Výše zmíněným požadavkům vyhovují notebooky legendární řady ThinkPad od firmy IBM, známé nyní jako Lenovo, manažerské stroje řady Latitude od Dellu nebo známá obdoba od HP pod označením EliteBook. Typické pro tyto přístroje jsou kvalitní a spolehlivé komponenty. Řeč je jak o procesoru, tak o modulech RAM nebo systémech chlazení. Životnost a spolehlivost těchto strojů se nedá porovnat s klasickými počítači určenými pro nenáročné domácí použití. Většinou si lidé také neuvědomují, že při koupi nového notebooku nebo počítače platí především za to, že je jednoduše nový. Po rozbalení z krabice výrobce hodnota přístroje rapidně klesne, a to až o 50 %. Ten, kdo repasovaný přístroj vyzkouší, nebude chtít už nic jiného.

Proč zvolit repas?

Repasovaná technika není rozhodně zbožím z druhé ruky. Repasované počítače a notebooky procházejí důkladnou kontrolou odborníků. Velké společnosti většinou každé 2 až 3 roky obměňují své hardwarové vybavení. Specializované firmy tyto komponenty odkoupí a odborník je zkontroluje. Staré součástky vymění, nebo koupí nové. Základní deska, hardware a procesor, tedy projdou obměnou. Výstupem celkové kontroly a repasování je spolehlivý a výkonný počítač nebo notebook. Nejedná se tedy o žádné vyřazené zboží, jak se mnoho lidí domnívá. Notebooky určené k repasování pocházejí o těch nejlepších výrobců.

Zvláštní kategorii repasovaných přístrojů tvoří stroje určené pro 3D modelaci v CAD aplikacích a grafické práce. Tuto techniku ocení zejména studenti projektování, navrhování a všichni grafici.

Kde pořídím repasované přístroje?

Velký hráč na trhu s repasovanou technikou v ČR je portál LevnaPc.cz. Tato společnost byla loni nominována v soutěži ShopRoku, a to v kategorii PC a příslušenství. Nejen toto ocenění vypovídá o serióznosti a kvalitě repasovaných přístrojů. Na trhu se pohybuje již 10 let a za tu dobu odbavila téměř 50 000 objednávek. Záruka repasované techniky je klasicky 6 až 24 měsíců. U nižších záruk lze dokupovat rozšíření. Počítače a notebooky nejsou plombované, tudíž zákazník získá široké možnosti konfigurace přístrojů. Plaťte tedy za kvalitu a ne za obal.

Sdílet článek