Jak pečovat o svůj chrup?

Mezi nejčastější onemocnění zubů spadá kazivost a parodontóza. Spousta lidí si myslí, že jsou tyto nemoci dědičné, ale přitom opak je pravdou. Toužíte-li mít krásné a zdravé zuby, které vám budou zdobit úsměv, musíte dodržovat správnou techniku čištění a pravidelné návštěvy u zubního lékaře. V dnešním článku se podíváme, jak o zuby správně pečovat.

Chcete-li mít krásné a zdravé zuby, musíte dodržovat správnou a pravidelnou dentální hygienu. Touto cestou budete předcházet zubním kazům a parodontóze. Každá stomatologicka klinika potvrdí, že je dentální hygiena pro zdraví vašeho chrupu velmi důležitá. Parodontóza je v současné době nejčastější důvod, proč lidé ztrácí v dospělém věku zuby. Dokonce se spousta zubních lékařů shoduje na tom, že je parodontóza nejčastější příčinou, proč lidé zuby ztrácí.

Jakmile se začne objevovat u pacienta parodontóza, nemusí to ani pocítit. Jedná se v raném stádiu o nebolestivé onemocnění, při jehož neléčení se může zánět prohloubit. Potom je napadena také ozubice a nakonec i zubní lůžko. Spousta lidí se domnívá, že parodontózu nemá, ale nakonec se objeví příznaky, jako jsou červené a oteklé krvácející dásně, zápach z úst či viklání zubů. Parodontóza je ale ovlivněna i dalšími faktory, mezi které spadá kouření, imunita, užívání některých léků a nesprávná hygiena.

Pokud se vám bude zdát, že jsou vaše zuby v nepořádku, zavítejte k zubnímu lékaři. Nebude stačit, když si koupíte vitamin B a budete čekat, než se vám zuby samy spraví. U odborníků je vám provedena důkladná prohlídka zubů, dásní a dalších částí chrupu. Tato prohlídka a diagnostika není zdarma a není hrazena ani pojišťovnou. Vyšetření vás vyjde na cca 600 Kč až 2 000 Kč. Záleží na konkrétní stomatologické klinice.

Chcete-li zlepšit stav svých zubů, můžete koupit také kolagen, který je určen ke zlepšení stavu zubů, nehtů, vlasů a také pokožky. Investujte do těch nejkvalitnějších přírodních produktů.

Sdílet článek