Jak se zaměstnanci mohou chránit proti škodám

Každý z nás se někdy může poměrně jednoduše dostat do situace, kdy svým neopatrným jednáním způsobí škody druhé osobě. V běžném životě budiž typickým příkladem opření se o regál v obchodě, které povede ke zničení drahých lahví s alkoholem. Pokud se zastavíme u domácnosti, můžete odejít do práce, omylem nechat puštěnou vodu a vytopit tak sousedy. 

Vysoké škodné částky na vás ovšem čekají také v zaměstnání, a jestli se před nimi chcete dopředu chránit, tak jedině s kvalitním pojištěním. Kde jej ovšem hledat a jak se vůbec jmenuje? Na to vám odpovíme hned záhy.

Pojištění odpovědnosti za škody v zaměstnání

Pokud máte náročné zaměstnání, které vyžaduje vaši neustálou pozornost, určitě oceníte přítomnost pojištění odpovědnosti z výkonu povolání. To znamená, že pojištěnec ode dne podepsání smlouvy neodpovídá za škodu, kterou způsobí při plnění pracovních úkolů v rámci pracovně-právního vztahu. 

Tento typ finančního produktu si můžete sjednat individuálně anebo v kombinaci s dalšími typy pojištění, přičemž platí, že druhá z možností většinou disponuje výhodnějšími splátkami. Konečná cena pak samozřejmě závisí na výběru pojistných limitů. Ten se zas určuje v závislosti na typu zaměstnání a škodám, které vám při něm hrozí.

pojištění odpovědnosti z výkonu povolání

Vyberte pojišťovnu s nejlepší nabídkou

Pojištění odpovědnosti za škody v zaměstnání na území České republiky poskytuje řada finančních společností. My se ovšem zastavíme u pojišťovny ERGO. Její produkty lze sjednat online, což je mimochodem jen jednou z mnoha výhod. Dále určitě oceníte, že platí celosvětově a vztahuje se tedy i k pracovním cestám. Uveďme konkrétní příklad. Služebním autem povezete drahé zboží zákazníkovi a během cesty prudce zabrzdíte, načež se zboží rozbije. V normálním stavu by šly škody za vámi, s pojištěním se ovšem o vzniklé náklady postará pojišťovna.

Sdílet článek