Jak si chytře půjčit, když přijde finanční krize?

Stačí málo a během měsíce můžete řešit nemilou situaci – několik dní před výplatou vám kvůli několika nečekaným výdajům dojdou peníze. Jenže na dluh vám nikdo nedá, takže je třeba sehnat alespoň několik tisíc na nákup potravin, zaplacení účtů apod. Ať už potřebujete peníze na cokoliv, jako pomoc se nabízí nebankovní půjčka, která je mnohem výhodnější než produkty od banky. Jak si půjčíte dobře a třeba i bez poplatku?

Banka je drahá a nedůvěřivá

I banky nabízí zdánlivě výhodné řešení náhlé finanční krize. Pro stálé klienty je to kontokorent, k jehož získání je ale potřeba stabilně vyšší příjem, takže není dostupný úplně pro každého. Jako druhé řešení nabízí kreditní karty. Láká většinou na jejich bezúročné období. Jenže právě ono je jejich největším problémem. Když nestihnete peníze vrátit, rázem vám naskočí vysoké úroky. Ty budou růst každý den a budou se počítat z celkové dlužné částky. Protože úroková sazba u kreditní karty se pohybuje i okolo 20 %, z dluhu několika set korun se rychle stane několika tisícová položka, a tak i veliký problém (více se o úskalích kreditní karty dozvíte například tady).

rychlá půjčka

U nebankovní půjčky je to jinak, platí se za ni jen jednorázový poplatek, jeho výši navíc znáte předem. A co se stane, když nevrátíte peníze včas? Můžete si za poplatek prodloužit dobu splatnosti, nebo musíte počítat se sankcemi. Ty ovšem nebývají tak vysoké a částka se nezvyšuje denně, ale většinou po týdnu apod. Záleží na podmínkách dané společnosti.

Kde hledat půjčku zdarma?

Akce, při které je rychlá půjčka bez poplatku, aktuálně běží u společnosti Via SMS s.r.o. Nabízí až 8000 Kč se splatností na 30 dní bez poplatku pro ty, kdo si u ní berou úvěr poprvé. Výhodou je snadné vyřízení online i to, že peníze můžete mít na účtu ve stejný den schválení žádosti.

Via SMS s.r.o. je člen APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů) a současně si jako jedna z prvních požádala o vydání licence k poskytování úvěrů od ČNB. Její nebankovní půjčka je určena pro občany ČR ve věku 20 až 68 let, kteří mají práci.

Sdílet článek