Jak správné vybrat náplně do tiskárny

U tiskárny se vyskytují různé problémy. Nejčastěji ve chvíli, kdy to čekáte nejméně. Nikdo si určitě nechce přidělávat úplně zbytečné starosti, které vzniknou například špatným výběrem cartridge.

Bezproblémové pořízení tonerů

Všechny tonery do tiskáren někde fungují. Sami zjistíte, jestli zrovna u vás budou tisknout správně. Každý dostal nějaké jméno, dokonce i tiskárna. Nejprve se podívejte, jak zní jméno výrobce – jde o známé firmy, například Konica Minolta, Canon, Epson apod. Kromě jména výrobní společnosti zde najdete i další údaje, kde většinou nechybí nějaká čísla. Celé pojmenování postačí k tomu, abyste zapátrali po ideální náplni. Existují však i modely, kde na tiskárně nenajdete žádné označení. V tomto případě si ji připojte k počítači. Následně jděte do nabídky START a poté do „zařízení a tiskárny“, kde bude výchozí označena zelenou fajfkou. Zde bude uveden i její název.

Orientace podle kódu

K dalším možnostem patří jednoduše otevřít přístroj a podívat se na tonery do tiskárny. Obsahují totiž kódy, které si stačí opsat. Nemusíte ani vytahovat původní náplň, pokud ji zrovna nechcete měnit. Řada složená z čísel, písmen, ale i pomlček, se nachází na štítku nalepeném na kazetě. Tady bývají však uvedena také jiná čísla – výrobní. Pro elektronické obchody úplně postačí napsat název nebo kód. Zadáte přímo do vyhledávače a během chvilky se vám nabídnou vhodné druhy zboží. K výhodám patří, že ihned vidíte ceny u jednotlivého zboží. Lze porovnávat a nakupovat levněji.

Vyberete si z originálních nebo kompatibilních tonerů, protože nabídka je skutečně obsáhlá. Navíc ceny vás jistě také potěší. Nevíte si stále rady? Potřebujete si raději vše ověřit, abyste zbytečně nekoupili špatné inkoustové kazety? Nechybí pomoc a doporučení od znalců, abyste se nemuseli potýkat s nefunkčností tiskárny kvůli špatné volbě. Ptejte se například zde.

Sdílet článek