Jak vybírat jazykovou školu v Brně?

V České republice působí celá řada jazykových škol, center a agentur. Vybrat si tu správnou jazykovou školu je nelehký úkol. A proto se v dnešním článku podíváme, jak vybrat jazykovou školu, aby vám vyhovovala svou nabídkou.

Podívejte se na web

V první řadě byste se měli podívat na webovou prezentaci jazykové školy. Věnovat byste se měli tomu, jak se konkrétní jazyková škola prezentuje. I samotné webové stránky mohou prozradit více, než si jen myslíte.  Oblíbená je nejen výuka jazyků Ostrava, ale také Brno. Důležité je, aby byly stránky přehledné a logicky uspořádané, protože takové stránky napovídají o serióznosti dané jazykové školy. Jestliže jsou naopak webové stránky s gramatickými chybami, měli byste se takové škole raději vyhnout.

Zaměřte se na učitele

Dále se zaměřte na učitele, kteří jazyky vyučují. Lektoři by měli mít příslušné vzdělání v daném oboru, nebo by se mělo jednat o rodilé mluvčí. Na webových stránkách jazykové školy můžete najít také informace o lektorech, a tak se seznamte s tím, kdo by vás měl jazyky vyučovat.

Asociace certifikovaných jazykových škol

Asociace certifikovaných jazykových škol neboli ACERT sdružuje kvalitní jazykové školy, jejichž cílem je neustále zvyšovat kvalitu nabízených služeb. Nemůžeme tvrdit, že všechny jazykové školy, které nejsou součástí této asociace, jsou nekvalitní, ale u jazykových škol, jež jsou členem ACERT, máte jistotu kvality a profesionality. Stačí nahlédnout do seznamu a zjistit, zda vámi vyhlédnutá jazyková škola je členem této asociace.

Nabízené služby

Podívejte se také na to, co vám může daná jazyková škola nabídnout. Některé jazykové školy nabízí jazykové kurzy online, některé zase nabízí jazykové kurzy ve večerních hodinách. Velmi oblíbené jsou individuální jazykové kurzy, kdy se vám bude věnovat jeden lektor. Tato výuka je intenzivní.

Cena

Důležitým parametrem je také cena. Ne všichni jsou ochotni platit desítky tisíc za jeden rok studia. I když existují různé studentské půjčky, vždy byste si měli najít takovou jazykovou školu, která nabízí kompromis mezi cenou, kvalitou a pestrostí nabídky.

Sdílet článek