Jak vybrat herní počítač, který zvládne i náročnější hry?

Výběr notebooku či stolního počítače je pro nás vždy složitou záležitostí, jelikož chceme pořídit kvalitní zařízené, které nám bude dlouho, a především dobře sloužit. O to více bychom si měli dát záležet s výběrem herního počítače.

Jaké vlastnosti a výbavu je nutné sledovat, pokud chceme pořídit skutečně herní počítač, který bez sebemenšího problému zvládne i velmi náročné hry? Čtěte dále a dozvíte se jaké údaje při výběru sledovat, aby počítač skutečně splní svůj účel.

Investice do takovýchto počítačů či notebooků není zrovna levnou záležitostí, takže je nutné výběr pečlivě zvážit a rozhodně se ho nevyplatí uspěchat. 

Výkon na prvním místě

Aby počítač zvládal náročné hry, je samozřejmě potřeba, aby byl výkonný. Běžné kancelářské či studentské počítače a notebooky sice některé hry zvládají, ale s těmi náročnějšími bychom měli problém.

Herní počítač by měl rozhodně disponovat rychlým procesorem či výkonnou grafickou kartou. Dále by Vás měl zajímat rovněž údaj o operační paměti (RAM) či pevném disku. Je nutné počítat s tím, že řada nových her má obrovské požadavky právě na RAM, grafickou kartu či procesor.

V případě výběru herního počítače by nás neměl příliš zajímat design, i když je to příjemný bonus, pokud počítač vypadá i stylově.

Jaké jsou vhodné parametry herního počítače?

Na tuto otázku je odpověď poněkud složitější. Každý z nás má samozřejmě jiné požadavky na kvalitu a hry mají jiné nároky na vybavení.

Obecně lze však říci, že počítač na hry se neobejde bez kvalitního, a především výkonného srdce, které tvoří rychlý procesor – ideálně od 4 jádrového s vyšší frekvencí, externí grafická karta s vlastní pamětí a chlazením. Nesmíme zapomenout ani na operační paměť RAM o minimálně 16 GB.

Do herního počítače se vyplatí investovat, a to především ve chvíli, kdy jste již skutečný gamer, kterému neunikne žádná novinka z herního světa. Nebudete se muset omezovat výběrem her, jenž Váš počítač zvládne, ale zkrátka a jednoduše si pořídíte takovou, po které Vaše srdce prahne. V této kategorii nemusí platit, že co je dražší, to je kvalitnější. Vhodné je proto počítače či notebooky porovnávat.

inComputer.cz

Ušetřit se dá i při nákupu herního počítače

Pokud Vám přijdou částky za herní počítačové sestavy příliš vysoké, mohla by Vás také zaujmout možnost pořízení za nižší částky. Ideální volbu mohou představovat například repasované počítačové sestavy.

Jedná se například o počítače, jež sloužily jako předváděcí či byly vráceny v ochranné lhůtě. Takovéto sestavy se běžně nabízejí se slevou až 60 % oproti novému modelu. Samozřejmě je na ně poskytována záruka, a to v délce 12 měsíců.

Levné herní PC si tak můžete pořídit i Vy. Věřte, že se Vám investice skutečně vyplatí, a navíc můžete i nějakou tu korunu koupí repasovaného počítače ušetřit. 

Ke kvalitním prodejcům repasované výpočetní techniky patří i společnost inComputer.cz, která se již řadu let specializuje na výběr toho nejlepšího s velmi zajímavými slevami.

Sdílet článek