Jak vybrat správné krmivo pro akvarijní ryby

Každý akvarista chce svým rybičkám dávat to nejlepší. Nabídka krmiv je obsáhlá, ale jak se v nich vyznat? Vitalita a celkové zdraví u rybiček souvisí s dodáváním stravy obsahující tuky, proteiny, minerální látky, karbohydráty a vitamíny.

Kvalita krmiva ovlivňuje zdraví rybiček

V přírodě si rybky obstarají dostatek potravy. Druhy chované v akváriu by měly dostávat ještě kvalitnější potravu, než by získaly přirozenou cestou. Akvária mají specifická prostředí. V tomto uzavřeném prostoru jsou vodní živočichové náchylnější k onemocnění. Správné krmivo pro akvarijní rybičky se musí vyznačovat výbornou stravitelností a vyváženým množstvím živin. V případě volby vyhovujícího krmení ho následně rybky tolik nevyloučí, což znamená menší znečištění akvária kvůli organickým látkám. Dále se při výběru klade důraz na splnění zachování přirozeného zbarvení ryb.

Formy krmiv pro ryby

Jednotlivé druhy rybek mají různé požadavky na příjem upravených krmiv. Výhodou je, že není problém vybírat ideální formu. Nejprve si vždy zjistěte podrobné informace o krmivech, než je začnete dávat svým akvarijním společnicím. Krmiva pro akvarijní ryby seženete například v podobě granulí pomalu plovoucích na vodní hladině. Rybky je přijímají velmi snadno a snědí je za několik minut. Pro všechny druhy rybek se hodí vločky a lupínky. Oplatky a tablety dávejte rybám držícím se u dna – třeba sumečkům a bojácným rybám. Větší rybky (cichlidy) si rády dají tyčinky. Rosolovité krmivo pro rybičky patří k pochoutkám s obsahem dafnií, ráčků, komářích larev a jiného přírodního krmiva. Plusem jsou dvakrát tak vysoká výživová hodnota a nepřítomnost konzervačních látek.

Pohodlný výběr krmení pro ryby

Krmení pro ryby a rybičky obstaráte snadno v eshopu s chovatelskými potřebami. Na www.mujmazlik.cz nabízí nejen kvalitní krmiva pro akvarijní a bazénové rybičky, ale také dekorace a techniku do akvárií.

Sdílet článek