Karambity – CS GO nože pro práci i boj

Nůž s tak zvláštním tvarem čepele se hned tak nevidí. Až ho poprvé budete držet v ruce, určitě si ho snadno zapamatujete. Karambit. Je jako zahrnutý zobák nějakého dravého ptáka. Pro ty z vás, kteří jsou zvyklí pouze na klasické nože s rovnou střenkou, je to samozřejmě něco jiného. Ale lehce si na něho zvyknete, až se ho naučíte ovládat.

S karambitem původně pracovali již středověcí venkované

Původ karambitu hledejme až v daleké jihovýchodní Asii, kde ho už v 11. století používali původní venkované. Byl jejich druhem v každodenní těžké práci. V odlehlých oblastech Filipín a Indonésie můžeme karambit dodnes vidět mezi místními obyvateli jako kapesní nožík na denní použití. Ostatně pro svět mimo Asii karambit objevili až ve 20. století nadšenci pro filipínské bojové umění. Bez nich by se používání karambitu nerozšířilo po celém světě.

Jak správně karambit držet

Na konci rukojeti karambitu najdete bezpečnostní kroužek. On tam není umístěn jen tak pro nic a za nic, ale plní důležitou úlohu – brání vyklouznutí nože z ruky. Díky němu totiž může uživatel vložit do kroužku prst před uzavřením dlaně a uchopením rukojeti nože a nůž mu tak nemůže z dlaně vypadnout při plnění úkolů v různém prostředí. Používání karambitu se tak vlivem kroužku stává bezpečné za jakékoliv situace.

Karambit je multifunkční nůž

Ač by se na první pohled mohlo zdát, že karambity jsou nože pouze pro bojové umění a sebeobranu, opak je pravdou. Svoje uplatnění karambity naleznou jako multifunkční nože a mohou být použity při myslivosti, rybářství, drobných opravách okolo domu, farmaření a dalších nejrůznějších aktivitách. Ocení ho také jeskyňáři, záchranáři a všichni ti, kdo hledají víceúčelový nůž, který je nezklame. CS Go nůž karambit funguje jako univerzální nástroj, pokud se s ním umí řádně pracovat. Je to dynamický nůž pro každodenní použití a nošení.

Sdílet článek