Komfort a funkčnost v moderní kuchyni

Současné trendy v bydlení se ubírají zcela jiným směrem, než tomu bylo před několika lety. Architekti preferují spojení kuchyně s obývacím pokojem, a proto si kuchyň zaslouží stejnou pozornost při jejím výběru jako ostatní části bytu. V dnešním článku se podíváme na výběr kuchyně podrobněji.

Při výběru nové kuchyně se bez moderních stylů rozhodně neobejdete, ať už se to týká materiálů, spotřebičů či barvy. V současné době jsou preferovány pestré barvy, lesky a nadčasovým materiálem v kuchyni je sklo, hliník a nerez. Kuchyň by měla být prostorná a neměla by chybět ani jídelna. Dnes jsou kuchyně v kombinaci s obytným prostorem, což dává designérům volnou ruku.

Pokud bychom se měli zaměřit na kuchyňskou linku, velmi oblíbené jsou sestavy do tvaru písmene „L“, ale velmi oblíbené jsou i ostrůvkové varianty, které mají mycí a varné centrum. Nesmí chybět kvalitní nábytek, dostatek úložného prostoru a kvalitní domácí spotřebiče.

Odolné, funkční, ale přitom krásné

Trendy jsou robustní desky, přičemž při jejich výběru by měl být kladen důraz na funkčnost, odolnost a stálost. Ale nesmíte zapomínat ani na design. Velmi často se kombinuje nerezový materiál a kámen. Tato kombinace působí nadčasově, ale zároveň jsou tyto materiály ideální na údržbu. Je možné do kuchyně zařadit také keramický materiál.

Svou oblíbenost má také leštěný, matný a broušený nerez, sklo, přírodní a umělý kámen a strohé linie. Jedná se o velmi moderní kuchyně, které mají své příznivce, ale ne všem se takové kuchyně mohou zamlouvat. Jsou spíše pro odvážné vyznavače minimalismu.

Neměli byste se bát ani barev a různých odstínů v kuchyni, které mohou vykouzlit ojedinělou atmosféru. Velmi oblíbená je v kuchyni červená, žlutá a podobné barvy. I vy můžete mít kuchyň, která vás bude uspokojovat po všech stránkách.

Sdílet článek