Londýn – metropole, kterou si zamilujete

Londýn je hlavní město Velké Británie a současně největší město v Evropě. Londýn je metropole mnoha tváří – snoubí moderní styl s historií. Nachází se zde celá řada památek a zajímavostí, které jsou hlavním lákadlem pro turisty. V dnešním článku se na Londýn jako takový podíváme podrobněji.

V Londýně žije více než 7 milionů lidí a nejen toto číslo svědčí o velkoleposti města. Londýnská aglomerace je hned po Moskevské a Pařížské třetí největší v Evropě. V ulicích potkáte nejrůznější národnosti, a proto je často hlavní město Velké Británie nazýváno také jako kosmopolitní. Londýn je charakteristické svou ojedinělou architekturou, řadou staveb a zajímavostí. Zdejší obyvatelé jsou pyšni také na královskou rodinu.

Jestliže vás zajímá výuka angličtiny Ostrava, měli byste se brzy podívat také do Londýna a svou angličtinu vyzkoušet. Přece jen je něco jiného mluvit s rodilými mluvčími a ocitnout se v zemi, kde se jinak než anglicky ani nedomluvíte.

Památky v Londýně

Jednou z dominant Londýna je Westminster, kde se nachází Westminster Palace a opatství Westminster Abbey. Westminsterský palác je často ozančován jako House of Parliament neboli sídlo Parlamentu Spojeného království. Celému sídlu dominuje hodinová věž se zvonem Big Ben, který váží neuvěřitelných 14 tun.

Velmi významnou stavbou v Londýně je Buckinghamský palác, kde sídlí královna a vévoda z Edinburghu. Tento palác je nejžádanější turistickou atrakcí v Londýně. Pokud tedy do této metropole míříte, určitě si naplánujte i procházku k tomuto paláci. Rozhodně neprohloubíte.

Pokud milujete cestování kvůli historii, zavítejte do katedrále Svatého Pavla, která se nachází ve východní části města. Dále musíme zmínit významný Tower Bridge a Picadilly Circus. Navštivte nejvýznamnější památky v Londýně a odneste si nezapomenutelné zážitky.

Sdílet článek