Měření výkonu motoru: proč má smysl?

Skutečný versus deklarovaný výkon motoru… Každý majitel vozidla by si měl uvědomit, že není vždy radno spoléhat na údaje uvedené výrobcem, protože realita může být naprosto odlišná. Na co si tedy dát pozor a kdy si nechat změřit výkon motoru?

Zvýšení výkonu motoru je překvapivě snadné

Chiptuning se v posledních letech stal mezi řidiči výkonných aut velmi oblíbenou záležitostí. Jedná se totiž o velmi efektivní způsob, jak zvýšit výkon motoru bez sebemenšího zásahu do konstrukce vozidla, což umožňují moderní jednotky, které stačí pouze přehrát, což je záležitost chvilky. Tuningové prvky a vylepšení jdou spolu většinou ruku v ruce, ale rozhodně není ojedinělá situace, kdy byl vozidlu pouze zvýšen výkon motoru a jinak není po tuningu sebemenší stopa. O to těžší může být odhalit zvýšený výkon motoru.

Zkušenější řidiči sice při jízdě podobný zásah do výkonu motoru s velkou pravděpodobností poznají, může to být však pouhé zdání. Tím spíše je vhodné nedat na informace od předchozích majitelů a zjistit pravý stav věcí. Nicméně i v případě nových automobilů je jistá obezřetnost rozhodně na místě a vyplatí se ověřit si, zda výkon motoru udávaný výrobcem odpovídá realitě.

Přesné měření výkonu motoru bez odkladů

Pro spolehlivé měření výkonu motoru se používá takzvaná motorová brzda, která nabízí okamžité výsledky, samozřejmě s naprostou přesností. Měření výkonu motoru je totiž možné na počkání, bez nutnosti nechávat vozidlo na místě měření déle. Mnoho řidičů ocení také graf, který znázorňuje rozdíl ve výkonu motoru před a po jeho zvýšení. Informace jsou tak zcela kompletní a majitel vozidlo má jasno.

Pro měření výkonu motoru Brno můžete kontaktovat společnost DynoMax, jejíž služby využívají nejen majitelé běžných modelů vozidel, ale především aut luxusních značek.

Sdílet článek