Montované haly jsou rychlým a elegantním řešením

Zaujala vás možnost kvalitní velké haly, ale nevíte, zda je to dobrý nápad? Pokud se rozhodnete pro halu od firmy POLAK CZ s.r.o., tak určitě ano. Jde totiž o tradiční firmu s mnoha roky zkušeností, která obloukové haly a další výrobky dodává nejen po České republice, ale i do mnoha zemí v zahraničí. Moderní montované haly urychlí realizaci, sníží náklady a jsou šetrnější k životnímu prostředí.

Tradiční česká společnost je sázkou na jistotu

Společnost POLAK CZ s.r.o. působí od roku 1991. Přes drobné zemědělské stroje se dostala k výrobě dílenského nábytku a postupně se přidala divize haly, a to v roce 1999. Od té doby se stala jedním z nejvýznamnějších výrobců, jehož produkty jsou žádané i u velmi řady organizací, podniků, obcí a dokonce i Armády ČR.

Co jsou to vlastně montované haly

S trochou nadsázky si lze montované haly představit jako stavebnici. Předpřipravené ocelové konstrukce vhodného tvaru a rámy se vezmou a spojí. Následně se konstrukce opláští, přibydou doplňkové prvky jako elektroinstalace, osvětlení, vytápění, šatny, toalety, tribuny, odvětrávání, dveře a mnoho dalšího, podle využití haly. Výsledkem je například multifunkční sportovní hala, krytá jízdárna pro koně, zemědělský objekt, hangár a významnou skupinou jsou montované skladovací haly. Klient získá budovu, která minimálně vznikla o polovinu rychleji, než kdyby se stavěla z jiných materiálů.

Jaký je proces výstavby obloukových hal

Nejprve je potřeba vybrat místo, kde bude hala stát. Nezbytný je vyrovnaný zpevněný terén, který se někdy nemusí ani upravovat, pokud je ve vyhovujícím stavu. Většinou jde o štěrk, asfalt nebo beton a doporučuje se vyvýšená plocha z důvodu ochrany před dešťovou vodou. Podle povrchu se pak provádí ukotvení konstrukce. Postaví se rámy z ocelových trubek ve tvaru A, O nebo U, které se spojí podélnými ztužidly a vytvoří konstrukce požadované délky, šířky a výšky. Vše, co je z oceli, se natře. Zadavatel si vybere, jakou barvu chce, aby hala měla, a podle toho se montované haly opláští odolnou technickou textilií. Na výběr je z několika barev, může být dokonce odlišná barva střechy stěn.

Kvalitní sportovní haly s celoročním využitím

Výsledným obloukovým halám nechybí stejné architektonické prvky, jako najdeme u běžných staveb. A díky rychlé výstavbě se urychlí návratnost investic. K čemu se montované haly hodí? Všude tam, kde je potřeba velká krytá budova. Problémem není termoizolace, takže pokud si necháme vystavět sportovní halu, v létě zde nebude horko a v zimě zima, navíc v ní lze přitápět. Nová hala bude stát během několika týdnů a firma se postará o veškeré vnitřní vybavení včetně speciálního povrchu. Oblíbeným využitím jsou kryté jízdárny pro koně, které jsou u jiné formy realizace velmi drahé, ale forma montované haly je zlevní a učiní dostupnějšími.

Sdílet článek