Nový kabát starému obýváku

Obývací pokoj je jakési centrum našeho bydlení, které utváří jeho celkovou atmosféru. Je to místo, kde se setkávají všichni členové rodiny, místo, kam uvádíme návštěvy a kde trávíme největší část dne. Proto je třeba vybavení tohoto pokoje věnovat zvláštní pozornost a zařídit jej tak, abychom se v něm cítili co nejpříjemněji. Pokud vás už interiér obývacího pokoje nebaví, nábytek je z módy, dosluhuje a zjistili jste, že původní zařízení a uspořádání již nefunguje tak, jak byste si představovali, je na čase dát obývacímu pokoji úplně nový look. A co nesmí ve vašem zrekonstruovaném hnízdečku pohody rozhodně chybět? Máme pro vás zároveň praktické tipy, díky kterým bude váš obývací pokoj doslova “vymazlený”.

Sedačka je základ

Alfou a omegou obývacího pokoje byl, je a vždy bude gauč. To je hlavní element rozhodující o celkovém feelingu a komfortu. Není nad to se uvelebit do prostorné a pohodlné pohovky a sledovat svůj oblíbený pořad u televizní obrazovky, uvařit si milovanou kávu nebo čaj a prostě po náročném dni jen tak vypnout. Před koupí sedací soupravy je třeba zvážit, kolik lidí v domácnosti ji bude využívat, aby se v pohodě vešla celá rodina u sledování celovečerního filmu nebo hraní stolních her. Máte-li problém s místem, přemýšlejte nad pohovkou, která disponuje i úložným prostorem – můžete sem uschovat například peřiny, povlečení, zimní oblečení a podobně. Nechcete-li kupovat gauč co dva roky, volte tmavší barvy a materiál snadný na údržbu. Kvalitní koženka nikdy nezklame a nevyjde z módy.

Stylová odkládací plocha? Must-have moderního bytu!

A od sedaček se přesuneme rovnou ke konferenčímu stolku, který k sedací soupravě patří zcela neodmyslitelně. Nebojte se hrát si s designem a pořídit originální kousek, jenž oživí místnost. Pořiďte si však bytelný nábytek, který zvládne tíhu laptopu, vázy s květinami i podnosu se snídaní. I zde můžete dopředu přemýšlet nad úložným prostorem, pokud je váš obývák menší a nezbývá místo na komodu nebo skříň. Do stolku s několika šuplíky hravě schováte oblíbené magazíny, knihu, ovladače i košík se štrikováním. Máte děti? Pozor na ostré hrany a skleněné plochy – udržet takový stolek naleštěný je téměř nemožné. Konferenční stolky ze starého dobrého dřeva či dřevotřísky jsou stálicemi napříč desetiletími.

Ucelený styl

Pro harmonický dojem z prostoru je vhodné místo kombinace různých druhů nábytku pořídit rovnou celou obývací stěnu. Navíc za hezký designový komplet ve výsledku utratíte méně než za police a skříňky nakoupené individuálně. Obývací stěny nemusí nutně stoprocentně ladit se sedačkou a konferenčním stolkem, zkuste ale zachovat jeden styl a komponovat tón v tónu.

Své oko budoucího designéra nechte nejprve kochat na internetových obchodech s nábytkem, kde s rozmyslem získáte potřebnou inspiraci a vizi; kdo ví, třeba podlehnete cenám mnohdy výhodnějším než v kamenném obchodě a pořídíte celý komplet právě na některém z eshopů a díky dopravním službám se nebudete muset zaobírat vlastní přepravou.

Sdílet článek