Nuda v Brně?

Rozhodně ne. Co všechno tohle město nabízí?

Je to univerzitní město. Nachází se tu několik vysokých škol, proto je tu spousta studentů. Tím pádem i dost možností, jak se zabavit.

Záleží, jaký typ návštěvníka jste. Jste v Brně dlouhodobě, bydlíte tu už nějaký čas a hledáte zábavu nebo nějaké vyplnění volných chvilek? Nebo chcete do Brna jen na výlet? A přemýšlíte, co stojí za podívanou? Co nepřehlédnout a kam zamířit?

Jestli jste ten první případ, v Brně žijete a rádi byste třeba zkusili něco nového, seznámili se s novými lidmi, našli nové kamarády, našli novou aktivitu, která by vás bavila, tak má toho pro vás Brno opravdu hodně.

Jste spíše sportovní nebo intelektuální typ? Pro oba je tu dost možností.

Vzdělávací aktivity

Pokud prahnete po dalším vzdělávání, co takhle kurz angličtiny? Angličtina je základní jazyk, který by měl dnes už alespoň v malé míře ovládat každý. A jestli angličtinu zvládáte, můžete zkusit jiné jazyky.

Co se týče vzdělávání, tak je dobré ovládat počítače a jejich programy. Zkuste se zapsat do kurzů. Pro začátek je dobré umět s Excelem, PowerPointem, Wordem. Jste – li pokročilejší, vrhněte se rovnou na programování. To už bude ale oříšek.

Spíše pro ženy jsou kurzy líčení. Takže jestli vás zajímá, jak se nalíčit do práce, na večer, na událost, vrhněte se do toho bez výmluv.

Zapsat se můžete i do masérských kurzů, kde se naučíte něco o lidském těle. Pro ty, co sportují, to jde ruku v ruce.

Baví vás umění? Super zkušeností pro vás budou kurzy malování. Rozšíříte si obzory a zaručeně se u toho uklidníte. Pozitivně to působí na mysl a tělo. Pomůže vám to vyčistit si hlavu. Nebudete stíhat přemýšlet o povinnostech běžného života.  Musíte se soustředit hlavně na objekt, který kreslíte.

Pro muže jsou tu zase kurzy truhlářství. Šikovných truhlářů je dnes málo. Můžete se tím posléze živit nebo si jen vyrobit nějaký nábyteknebo výzdobu k sobě domů.

Jestli máte času o něco víc, zvažte pomaturitní studium jazyků. Je to intenzivní učení jazyka. Denně máte tak 4 hodiny výuky. Studium trvá jako školní rok. Na konci studia skládáte zkoušku. Když jste úspěšní, dostanete certifikát. Pokud jste dobří, můžete pak třeba sami učit.

Sportovní aktivity

Spíše něco týmového nebo individuálního?

Co teď letí, jsou různé druhy jógy. Jóga je totiž prospěšná nejen tělu, ale i mysli. Pomáhá zklidnit, zmírnit stres, být více v pohodě a vyrovnanější.

Takový nejnovější typ jógy, který k nám dorazil vcelku nedávno a je nabízen zatím jen ve velkoměstech, je hot jóga. Cvičí se klasická jóga, co je ale jiné je prostředí, cvičí se v místnosti při 42 stupních. Při tomto cvičení je náročné dýchání, ale záleží na každém individuálně. Pokud nemůžete, prostě si dáte pauzu.

Už o něco akčnější je crossfit. Další velká vlna, která pohlcuje čím dál širší veřejnost. Obsahuje několik prvků cvičení dohromady, jak silové cvičení nebo – li vzpírání, tak nechybí ani kardio, při kterém se opravdu zpotíte. A dalším prvkem je gymnastika. Stojky, chůze na rukou, i to je součástí.

Jestli chcete něco ladnějšího, tak kurzy tance. U nich se zapotíte a postava se jimi krásně formuje. Musíte si hlídat postoj, být narovnanía umět se nést. Naučit se vzpřímeně chodit je výhra pro vaše tělo. Nehrbíte se, takže si tak neprotežujete záda a nezaděláváte si tak na hrb.

Jedinou nevýhodou je u kurzů tance to, že je třeba partner a chlapi do toho většinou nejsou moc žhaví.

Možností je spousta, stačí se zvednout a jít se někam přihlásit. Jazyková škola Pelican má stále otevřeno a kurzy otevírá kdykoliv v průběhu roku. Sportovní aktivitu také můžete začít kdykoliv. S kurzem tance je lepší začít od září, pokud neplánujete individuální hodiny.

Sdílet článek