Paralyzér vs. pepřový sprej

Travnaté prostranství, které slouží k venčení psů, využívají majitelé malých i velkých ras. Mnohdy dochází k situacím, kdy velký agresivní pes zaútočí na pejska menšího vzrůstu. Pakliže jste majitelem právě napadeného psa, budete hledat způsob, jak svého mazlíčka ubránit. V takové situaci se nabízí dvě možnosti – použití paralyzéru či pepřového spreje. V následujících řádcích se podíváme na výhody a nevýhody obou obranných prostředků.

Pepřový sprej

Nejběžnější variantou je pepřový sprej, který je možné použít na dálku několika metrů. Můžete tedy zasáhnout ještě před tím, než agresivní útočník vezme vašeho čtyřnohého přítele do vyceněných zubů. Nespornou výhodou je malá velikost lahvičky, kterou snadno uschováte v kapsy a rychle ji v rizikové situaci vytáhnete. Nevýhodou však je, že pepřový sprej zapůsobí na všechna zvířata, případně lidi, kteří se nachází v dosahu dostřiku. Použití pepřového spreje závisí také na povětrnostních podmínkách.

Paralyzér

Velmi efektivní obranný mechanismus je paralyzér, který je určen zejména k ochraně před lidským agresorem. Avšak paralyzér efektivně působí i na zvířata. Ihned po přiložení k tělu zvířete začne paralyzér účinně působit. Hlavní předností je, že tento přístroj působí selektivně, tedy zasáhne elektrickým šokem pouze útočného psa, nikoliv oběť, přestože jsou v kontaktu. Stejně tak paralyzér pracuje i u lidí. Elektrický proud vstřebávají svaly zasaženého jedince, a proto nehrozí zpětný výboj.

Velké popularitě se těší paralyzéry s větší délkou, jelikož zachovává mírný odstup od agresivního psa. Nicméně nevýhodou je objemné a příliš nápadné provedení. Existují i mini paralyzéry, ale zde je nezbytné dbát zvýšené opatrnosti při zásahu psa, aby se neohnal a nekousl vás.

Jestliže hledáte vhodný ochranný předmět, představujeme vám internetový obchod Branse.cz, specialistu na osobní obranu.

Sdílet článek