Pejska nebo kočičku?

Rodiče si často užívají nekonečných debat s dětmi o domácích mazlíčcích. Syn potřebuje hada, leguána a ještě pakobylky. Dcera se spokojí s rybičkami, želvami a fretkou. A navíc si oba moc a moc přejí pejska nebo kočičku. Právě plemena koček a psů patří k nejčastěji pořizovaným zvířatům do rodin.

Ideální partneři na hraní

Každý pes má svou individualitu, což se dá srovnat s člověkem. Proto se seznámíte s obecnou charakteristikou plemene, ale vybraný pejsek se stejně nemusí stát vhodným společníkem do vaší domácnosti. Bíglové patří poslední dobou k vyhledávaným parťákům. Chovají se společensky, hravě, milují lidi a nejsou agresivní k dětem. Potřebují však hodně pohybu, takže se smiřte s pořádně dlouhým venčením. Věrného a roztomilého přítele naleznete i v klidném, citlivém a inteligentním maltézském psíkovi. Chlupatí maltézáčci se hodí i do bytu, kde se rádi pustí do hry s vašimi potomky.

Dalmatinský smích

Mezi další populární plemena psů patří labradoři, bišonkové a zlatí retrívři. Nemohou chybět ani kamarádi v bílém obleku s černým nebo hnědým tečkováním. Velký boom pořizování dalmatinů odstartoval po premiéře rodinné dobrodružné komedie 101 dalmatinů. V té době chtěl skoro každý mít právě tento druh psa. Nemůžete se divit, protože dalmatini mají citlivou povahu a jde o známé pohodáře. Budou se chovat živě, vesele, temperamentně a hrát si. Rádi vás doprovodí při jízdě na kole, na koni, kolečkových bruslích i při joggingu. Sympatickým lidem se odmění typickým smíchem, kdy ohrnou horní pysk a odhalí zuby.

Jakmile vyřešíte vhodná psí plemena do vaší rodiny, ještě se zaměřte na opatření dostatečně kvalitního krmiva, pamlsků, vitamínů, hraček a jiných drobností . Naštěstí nemusíte nic dlouho shánět, protože eshopy, kam patří i www.mujmazlik.cz, nabízí kompletní chovatelské potřeby pro vaše zvířecí miláčky.

Sdílet článek