PELICAN na cestách

PELICAN je kluk podnikavá. Rád cestuje, šmejdí, poznává a vzdělává se. A proto, hned jak se za našimi studenty navštěvujícími pomaturitní studium jazyků v Brně zavřeli dveře, začal plánovat, co letos o prázdninách vyvede. 

Pravda, máme letos kvůli situaci ve světě trochu svázané ruce, ehm, křídla! A přesto nás to neodradí roztáhnout je alespoň po krajích naší malebné zemičky. A na vzdálené kraje, které PELICAN v minulosti v rámci svých toulek navštívil, si pojďme alespoň společně zavzpomínat!

PELICAN na Islandu

To Vám byla pohádka. O Islandu jsme v minulosti psali samostatný článek, protože – protože si to tato krásná země zkrátka zaslouží. Když se řekne Island, všem se vybaví zejména krásná příroda, nutno však podotknout, že tento ostrov rozhodně není jenom o přírodě. 

My, včetně pár našich studentů navštěvujících kurzy němčiny a angličtiny, jsme navštívili městečko Akureyri, druhé největší město na Islandu – nazývané Hlavní město Severního Islandu, vzdálené od polárního kruhu pouze 98 km. 

kurzy němčiny

Ptáte se, proč s námi na Island vyrazili taky naši studenti z pomaturitního kurzu angličtiny, když se na Islandu mluví islandsky? Jejich účast měla dva důvody – první je ten, že studenty rádi zapojujeme do aktivit spojených s evropskými vzdělávacími projekty, na kterých se podílíme, další důvod byl ten, že ani v zemi islandsky hovořící nebylo o kontakt s angličtinou a dalšími jazyky nouze. Právě od Islandu a jejich kuráži po jazykovém vzdělávání by se mohly ostatní země učit. Není totiž výjimkou, že Islanďan ovládá minimálně 2-3 jazyky!

Nejstarší město na světě

A PELICAN v něm! Ano, v rámci naší neziskové činnosti jsme navštívili taky Izrael, konkrétně Jeruzalém, město, které je považováno za nejstarší na světě, mimoto je také centrem židovského národa. PELICAN si zde nemohl nechat ujít zejména ochutnávku slavných pomerančů v Tel Avivu!

Kurzy angličtiny

Nikoho nepřekvapí, že hlavním městem Izraele je hebrejština. Kurzy angličtiny však nejsou ani v této zemi zbytečné – angličtinou se zde bez problému domluvíte!

Milujeme Portugalsko!

A kdo ne? Sluncem prosvícená země, zalitá vínem. Ano, mluvíme v tomto případě o Portu, městu, které proslavilo zejména víno! Odtud jsme se pomalu přesunuli do Lisabonu, po cestě jsme nezapomněli navštívit hrad ve městě Sintra. Věděli jste, že tento hrad inspiroval taky Walta Disneyho pro podobu jeho hradu v Disneylandu?

A věděli jste taky, že nejvíc portugalských rodilých mluvčích vůbec není v Portugalsku, ale je až na čtvrtém místě? Tak schválně, zkuste si tipnout, co za země se zařadilo před něj!

PELICAN

Hurá za Beatles

Anglie. To je naše srdcovka, do které jsme zamilovaní, my, PELICAN i naši studenti každoročně se v hojném počtu hlásící do naší školy, aby u nás navštěvovali pomaturitní studium angličtiny. 

#pelicanacestach

Tentokrát jsme vyrazili do Liverpoolu, města, které je proslaveno zejména díky legendární kapele Beatles, kterou asi nemusíme představovat. 

Samozřejmě, že v Anglii se dorozumíte anglicky, ač zajímavostí je, že tento jazyk nikdy nebyl uzákonění jako oficiální jazyk. A ještě zajímavější je, který jazyk se umístil v roce 2011 na druhém místě, hned za angličtinou. Tipnete si? Je to polština!

Závěrem článku pro Vás máme výzvu. Vezměte i Vy PELICANA na cesty! Stačí, když se v zahraničí nebo na toulkách Českem vyfotíte a označíte nás hashtagem #pelicanacestach. Už teď se těšíme na všechna Vaše dobrodružství!

PELICAN

 

Sdílet článek