Po Asii přichází do kurzu Afrika! Zajeďte si na dovolenou snů do Zanzibaru

Tento článek je přímo určen všem milovníkům tropického podnebí, exotických kultur, jídla, netradičního dobrodružství a hlavně neopakovatelných zážitků z dovolené. Zatímco všichni stále jezdí do Thajska, na Bali a Filipíny, vy se nechte unášet novým trendem. A tím je momentálně černý kontinent. Afrika, země pouští, savany i pralesů, se stále více dostává do hledáčku cestovatelů i rekreantů. A není se čemu divit, tento krásný kraj má stále co nabídnout a skrývá se zde mnoho tajů, které lidským očím zatím stovky let zůstávají ukryty. Poradíme vám, kde v Africe nasbíráte ty nejlepší vzpomínky.

Hurá do Zanzibaru

Jednou z nejlákavějších destinací Afriky je bez pochyb Zanzibar. Tento přírodní klenot je africkým fenoménem dlouhou dobu, tak jak to, že se tak málo Čechů vydává probádat jeho končiny? Zanzibar je tvořen ostrovy Pemba a Unguja a sousedí mnoha menšími romantickými ostrůvky nedaleko rovníkového pásu; připravte se tedy na karamelově opálenou pokožku a každodenní infuze endorfinů ze slunce zářícího až do večerních hodin.

Stihněte to před přívalem turistů

Nejsilnější ekonomickou stránkou Zanzibaru byla vždy produkce rozličných druhů koření, které taky tvoří značnou část místní kuchyně. Najdete zde hřebíček, muškátový oříšek, či aromatickou skořici. Ostrov pod korunami palem Raffia však poslední dobou zaznamenává nárůst turistů, a tak doporučujeme dovolenou zabookovat dříve, než se z této atraktivní destinace s místy lidskou rukou neposkvrněnou přírodou stane profláknutá atrakce.

Top zážitky aneb kam zajít

Nenechte se zmýlit. Zrovna na ostrově Zanzibar dovolená není jen o obžerství, slunění a koupání v moři. Každý si tu přijde na své. Nechte se například místními průvodci provést pralesem Jozani, který je plný ztřeštěných opiček guaréz červených, zcela ojedinělým druhem opic, na které nenarazíte v Zoo či jinde na světě. Za želvami a vodní zvířenou si můžete vyrazit na Prison Island, kde stojí nedostavěný vězeňský komplex. Gurmáni ocení trhy provoněné jídly zpod pokliček afrických žen, oceánští dobrodruzi zase možnost vyjížďky za delfíny na otevřené moře. Kde jinde můžete zažít tohle všechno dohromady a ještě mnohem více během jednoho pobytu? A když vás adrenalinové dny unaví, není lepší místo na odpočinek, než čisté pláže s jemným bílým pískem, které jsou v dnešní době spíše světovou raritou.

Do Zanzibaru se, pokud nejste ještě zkušení, světem zcestovalí výletníci, na vlastní pěst nevydávejte. Vyhledejte nejprve pomoc zkušené cestovní kalendáře. Jednou z těch, které poskytují i zájezdy na africký kontinent, je CK Dovolená snů, která své jméno nosí oprávněně, protože vám poskytne možnost zažít nabitou dovolenou za velmi slušný peníz, a vy si tak odvezete z tropického ráje vzpomínky, které si uchováte do konce života.

Sdílet článek