Posuvné dveře chytře šetří místo

Dveře jsou nedílnou výbavou každé domácnosti. Vůbec nezáleží, zda bydlíte v bytě dva plus jedna anebo hledáte vybavení interiéru pro rodinný dům. Každý prostor si zaslouží sladit se dveřmi, podlahou a okny tak, aby působil harmonicky a vkusně. Výběr dveří vyžaduje pečlivost a rozmysl, protože se jedná o stavební prvek, jenž se příliš často nemění. Ke dveřím náleží též obložky či zárubně, proto volte z nejnovějších materiálů, aby vás dveře za pár let nezačaly nudit.

Jaké dveře zvolit?

Častým dotazem ke dveřím je jejich volba. Investovat do prosklených modelů, vsadit na osvědčené plné dveře anebo kombinovat materiály?  Vše je pouze otázkou vkusu a vašeho stylu. Do každého interiéru se hodí jiné dveře a zvláště pak při nedostatku místa se vyplatí zvážit také posuvné dveře na stěnu. Posuvné dveře jsou cenově dostupnou alternativou, která vám ušetří spoustu místa, a navíc vytvoří v místnosti unikátní, ozdobný prvek. Online eshop vám nabízí parádní inspiraci i nejnovější trendy v oblasti dveří. Díky tomu můžete sledovat, které styly jsou právě in a jaká klasika neomrzí.

posuvne-dvere-na-stenu-bile-kamelie-1-greko

Obecně ale platí, že do menších prostor se hodí prosklené dveře, neboť opticky pokoj zvětšují, zatímco rozlehlejší místa si mohou dovolit i plné dveře či atypické kombinace a dekory. Nicméně šoupací dveře seženete v plném i proskleném provedení, a můžete tak i menší prostor oživit něčím jedinečným. Nespornou výhodou je obrovská úspora místa, protože dveře se neotevírají do prostoru a pouze jezdí souběžně se stěnou, a tím umožňují využít i další místo okolo dveří na maximum.

Dveře v pouzdře ERKADO

Velmi žádané jsou též posuvné dveře do pouzdra. Tato varianta dveří může být jednokřídlová i dvoukřídlová a oproti šoupacím dveřím zajíždí do kvalitního a odolného pouzdra. Dveře skryté ve stěně se skvěle hodí k rozdělení prostor, třeba obývacího pokoje a kuchyně či jídelny a místa, kde vaříte. Stejně tak se hodí do menších bytů, protože opět nezabírá žádné místo a působí vzdušně. Velmi trendy jsou posuvné dveře také v kancelářích a všude tam, kde chcete dosáhnout perfektní zvukové a tepelné izolace. Navíc používání dveří je snadné a jejich provoz naprosto tichý. Co vás určitě mile překvapí, je široký výběr dekorů a variant. Díky tomu si na své přijdou milovníci klasiky i extravagance.

Pokud vás posuvné dveře zaujaly, zvažte jejich pořízení ještě před zahájením investice či stavby vnitřních zdí v domě. Nesmíte totiž opomenout, že tyto dveře vyžadují instalaci pouzdra, do něhož budou v tichosti zajíždět. Pokud už nechcete řešit velké stavební úpravy, neváhejte otestovat kvality posuvných dveří na stěně. I ty totiž vypadají maximálně vkusně a elegantní a rozhodně jsou lepší volbou zejména do malých prostor než klasické dveře, jak je známe odkudkoliv.

Sdílet článek