Proč je dobré investovat do drahých kovů

Investiční zlato a stříbro představují hmotná aktiva a jejich kupní síla se nikdy neznehodnotí tak jako u papírových peněz. Především v nejistých dobách v obdobích inflace či deflace jde o měnu, která si uchovává za všech okolností stálou hodnotu. Nákup investičních drahých kovů  tak dnes představuje jedinou spolehlivou cestu zachovat kupní sílu svých úspor.

Investice do zlata chrání majetek před znehodnocením

Rozumné investice diverzifikují majetek a zlato je vhodným investičním artiklem už víc jak pět tisíc let. Pokud ho nakoupíte, ukládáte své peníze do měny mnohem stabilnější, takže se o  jejich hodnotu nemusíte bát ani po mnoha letech.

K tomu, abyste mohli investovat do zlata, nepotřebujete mít velký kapitál, můžete si postupně nakupovat zlaté mince, cihly či investiční zlaté slitky. Pravidelné spoření v investičním zlatě se stává oblíbeným způsobem převážně střední vrstvy.

Vyplatí se investice do stříbra?

Cena investičního zlata a stříbra se vždy pohybovaly v přibližném poměru 1 : 15, v současné době je ale 1 : 53. Cena stříbra je tedy momentálně dost podhodnocená. Přitom poptávka po něm se stále zvyšuje, protože nachází uplatnění v průmyslu, v některých oborech dokonce nelze ničím nahradit. Proto se investice do stříbra jeví jako hodně rozumná, protože tento kov začne v dohledné době zvyšovat cenu.

Nejeno v případě zlata, ale i investiční stříbro je k dispozici jako stříbrné mince, případně investiční stříbrné slitky.

Investujte jen s prověřenými partnery

Mezi nejvýznamnější obchodníky s investičními kovy v České i Slovenské republice patří AuPortal s.r.o. Všichni zájemci o investiční zlato a stříbro od soukromých osob až po živnostníky a majitele společností mohou začít spořit od malých částek, případně najít individuální řešení. Na firemních stránkách najdete různé možnosti i nejnovější informace ze světa investic do drahých kovů.

Sdílet článek