Proč je důležité mít životní pojištění a jaké vybrat?

Život i vám může přichystat velmi nemilá překvapení. Následkem úrazu budete náhle vyřazeni z běžného života a ze dne na den nebudete schopni se postarat o svou rodinu. Ještě děsivější je představa, že se stane něco mnohem vážnějšího, například dopravní nehoda, při které přijdete o život…Nezavírejte před takovými věcmi oči, každý z nás je vlastně v permanentním ohrožení. Lépe se vám bude žít, pokud budete mít sjednáno právě životní pojištění. Jak funguje, v čem pomůže a kde sjednat?

4 odlišné varianty

Životní pojištění je možné chápat jako jistotu, že pokud budete postiženi vážným úrazem (v nejhorším případě smrtí), dostanou vaši nejbližší smluvenou finanční kompenzaci.

Existují 4 různé varianty, které se od sebe výrazně liší. Prvním typem je investiční životní pojištění. V rámci pojistky ještě investujete do fondů, čímž dochází ke zhodnocení vašich financí. Výše zhodnocení ale není garantována, takže je tento typ pojistky vhodnější pro ty odvážnější. Velmi podobné je kapitálové životní pojištění. V tomto případě je pojištění doplněno ještě o spořící složku s garantovaným výnosem. Třetím typem je rizikové životní pojištění. Toto nemá spoření a slouží výhradně k zajištění rodiny či jiných blízkých osob v případě smrti pojištěné osoby. Je možné si sjednat i důchodové životní pojištění. Jeho hlavním významem je zvýšení životního standardu v důchodovém věku.

Podmínky nejsou vždy stejné

Životní pojištění aktuálně nabízí většina tuzemských pojišťoven. Nabídky se od sebe liší hlavně cenou i podmínkami. Na začátku je určitě vhodné si udělat srovnání životního pojištění a zjistit všechny možnosti.

Pomoc se vyplácí

Protože je životní pojištění poměrně specifickým produktem, je lepší, když se v případě sjednání obrátíte na odborníky. Pomoc při výběru pojištění nabízí společnost Broker Finance, a.s, její pobočky najdete v Praze a v Brně, společnost je možné kontaktovat i telefonicky či online na broker-finance.cz.

Sdílet článek