Proč se učit francouzsky?

Francouzským jazykem dnes mluví na 200 milionů lidí na pěti kontinentech. Francouzštinou se mluví v 68 státech a jedná se hned po angličtině druhým nejvíce vyučovaným cizím jazykem u nás. Současně je francouzština devátý nejpoužívanější jazyk na světě. My se v dnešním článku podíváme podrobněji na to, proč je francouzština tak oblíbená a proč byste se ji měli učit i vy.

S francouzštinou a angličtinou si můžete najít dobrou práci. Najdete na trhu práce lepší uplatnění, ať už hledáte práci v České republice či v zahraničí. Nejen, že se vám otevírají nové dveře do francouzských společností, jako je Francie, ale také se s tímto jazykem uplatníte v Kanadě, Švýcarsku, Belgii a také na africkém kontinentu. Jazykové kurzy Ostrava vám dávají možnost naučit se jazyk, který má široké uplatnění.

Jazyk a kultura

Francouzština je mezinárodním jazykem v kultuře. Ne jeden francouzský umělec je známý po celém světě. Když se řekne francouzština, spousta lidí si jako první představí ojedinělou a chutnou francouzskou kuchyni, která je proslulá po celém světě. Do Francie ročně zavítá na 70 milionů turistů a díky tomu se jedná o jednu z nejvíce navštěvovaných zemí na světě. A není se čemu divit. Jedná se o krásnou zemi, která slibuje ojedinělé zážitky.

Jelikož jsou Francouzi na svůj jazyk pyšní, raději mluví francouzsky než jiným jazykem. A proto do Francie alespoň se základy tohoto jazyka.

Učte se v jazykových kurzech

Jestliže chcete získat znalosti z francouzského jazyka, začněte navštěvovat jazykové kurzy, které nabízí ne jedna jazyková škola v Brně, Ostravě, Praze a dalších větších městech. Tyto kurzy bývají pořádány ve večerních hodinách, a tak zpravidla nezasahují do vašich pracovních povinností. Můžete se tak učit, aniž byste se omezovali v časovém denním harmonogramu.

Sdílet článek