Sedací souprava jako dominanta bytu

Kdo by se nechtěl pohodlně usadit, zabořit se do měkkých polštářů a po celodenním pracovním shonu si pořádně natáhnout nohy? Jenže ne každý má k tomu dostatek místa a především pak ten správný gauč. Pohovka by přitom měla být to první, co vás zaujme v obývacím pokoji, protože právě na sedačce se nabízí prostor pro odpočinek, zábavu i denní život. Obrovská nabídka sedacích souprav vás může paradoxně limitovat ve výběru, proto je dobré vědět, jaký typ sedačky je pro vás optimální.

Rohové sedací soupravy

Menší prostor vyžaduje opatrné členění nábytku i vhodnou pozici sedačky. Rohová pohovka slibuje využití prázdného místa a zároveň poskytuje další místo na sezení. Roh totiž může být vyplněný takzvanou lenoškou, která vám umožní natáhnout se a odpočívat dosyta. Jestliže přemýšlíte, jaký materiál zvolit u nové sedací soupravy, informujte se o použitých textiliích a kůži. Textilní materiály se většinou lépe udržují a čistí, jsou ale náchylnější k oděru. Nekvalitní barevné zpracování může časem vyblednout, popřípadě změnit barvu. Proto je dobré investovat do ověřených sedaček a gaučů předních výrobků.

Kožené sedací soupravy do U působí velmi elegantním a luxusním dojmem, jsou proto považovány za přepychový sortiment vhodný do moderních obývacích pokojů, hal i konferenčních prostor. Kůže se velmi snadno udržuje lehce navlhčeným ubrouskem. Dbejte však na to, aby nebyla sedačka příliš blízko radiátoru či krbu a nesvítilo na ni celý den slunce. Kůže jakožto přírodní materiál by mohla popraskat a to by váš gauč nenávratně znehodnotilo.

Ideální řešení do malých prostor…

… představují rozkládací sedací soupravy. Díky jednoduchému a zároveň velmi odolnému mechanismu stačí sedačku několika pohyby rozložit a okamžitě získáte plochu pro spánek. Kvalitní komponenty vydrží i pravidelné používání. Pokud hledáte ideální řešení do studentského pokoje nebo opravdu bojujete s nedostatkem místa, nabízí se ještě velmi stylový hit – sedací pytel, který poslouží k sezení, ležení i relaxaci. Kvalitní materiály se lehce omývají a vnitřní výplň se dá individuálně doplňovat dle vašich požadavků.

Sdílet článek