Šperk jako dárek za maturitu

Máte doma budoucí nebo čerstvou maturantku a přemýšlíte, čím byste mohli její dřinu a snažení odměnit? Maturitní ročník není žádná legrace, již od září vás vyučující připravují na ten stěžejní okamžik, kdy usednete na potítku a budete vzpomínat, co všechno jste se za ty čtyři roky naučili. Celé toto úsilí završené úspěšně složenou maturitní zkouškou se sluší ohodnotit něčím hodnotným, co bude zároveň připomínat tu magickou chvíli, kdy měl člověk pocit, že mu svět leží u nohou.

Jestli se chystáte věnovat šperk, možná rozmýšlíte o materiálu a samotném typu šperky, který by byl nejvhodnější. Určitě vycházejte z vkusu budoucí nositelky. Pokud se jedná o jemné děvče, volte drobné a něžné motivy, barevné drahokamy nebo decentní perličky. Je obdarovaná spíše výrazná osobnost se zálibou v dramatických outfitech? Vyberte z nabídky statement šperků, které jsou výraznými doplňky a hýří všemi barvami.

Stříbrná kolekce šperků udělá dobrou službu. Působí honosněji a dívka může nosit jednotlivé šperky zvlášť, nebo se ozdobit všemi kousky najednou. V kolekci se nejčastěji vyskytuje náhrdelník a náušnice. Vy si ale klidně můžete vytvořit svůj set šperků na míru a vybrat třeba kombinaci prstenu, náramku a náušnic.

Když vybíráte stříbrný přívěsek, popřemýšlejte o osazeném drahokamu. Ten může být v oblíbeném tónu obdarované, nebo si můžete s barvou trochu vyhrát a vybrat drahokam třeba podle měsíce narození, znamení zvěrokruhu nebo přisuzovaného účinku.

Stříbro připomíná na první pohled bílé zlato, zlato je ale vzácnější kov a má o trochu lepší vlastnosti. Pokud tedy chcete věnovat hodnotnější šperk, určitě volte zlato a na výběr máte hned ze tří odstínů – momentálně velmi oblíbené neutrální bílé zlato, klasické žluté zlato, nebo neotřelé růžové. Nákup zlatého šperku už je takovou drobnou investicí. Zlaté šperky vybírejte tak, aby je maturantka mohla nosit i několik let poté. Jestli se chystá pokračovat ve studiu na vysoké škole, zlatými náušnicemi si může vhodně doplnit outfit, který bude nosit na zkoušky. Zlatý přívěsek s drahokamem může být jejím talismanem, který ji bude doprovázet během celého vysokoškolského studia.

Maturita se s odstupem času zdá být jako celkem lehká zkouška. Zvlášť s porovnáním se všemi zkouškami na vysoké škole a v zaměstnání, kterými člověk postupně prochází. Ale nenechme se zmást. Pro každého člověka je maturita tou první velkou zkouškou, krokem k dospělosti a to si žádá pořádnou dávku uznání a ocenění.

Sdílet článek