Tohle nesmí ve vaší koupelně chybět!

Zařizujete novou koupelnu? Rádi byste se pustili do její rekonstrukce, jelikož ta stávající už se vám nelíbí? Přečtěte si dnešní článek, který vám poradí, co vše by měla vaše koupelna obsahovat, abyste v ní mohli uložit veškeré potřebné věci a cítili s v ní dobře!

Sprchový kout nebo vana

Naprostou dominantou vaší koupelny je sprchový box nebo vana. Rozhodnutí je pouze na vás. Hlavními výhodami sprchového boxu je menší náročnost na prostor, rychlá sprcha je v něm snazší a rychlejší a je vhodná i pro starší lidi, kterým dělá problém vysoká stěna vany. Vana je naopak vhodná pro milovníky dlouhých lázní, při kterých mohou relaxovat a uvolnit své tělo. Vše se však dá vyřešit i kompromisem. Pokud toužíte po vaně, ale máte v koupelně málo prostoru, využít můžete sprchový kout, který má zvýšenou vaničku, vyhrát si tak v ní mohou i malé děti, které budou mít ve sprchovém boxu svůj vlastní bazének. Naopak máte-li vanu a rádi byste v koupelně měli i sprchový box, jsou pro vás skvělou možností vanové zástěny do koupelny, které plní funkci jak vany, tak i sprchového koutu. Do každé koupelny se dá najít řešení, abyste byli spokojení.

Umyvadlo a koupelnové skříňky

Umyvadlo je další ze součástí, která je v koupelně nutná pro její komfortní používání. Máte rádi klasický styl, vintage nebo čistý moderní styl? V dnešní době je nabídka umyvadel velmi široká. Vybrat si můžete z mnoha tvarů, materiálů i barev, při výběru umyvadla však myslete hlavně na jeho snadnou údržbu a nenáročnou péči.

Pokud máte pod umyvadlem prostor pro koupelnové skříňky, určitě si je pod umyvadlo naplánujte. Můžete do nich uschovat vše, co potřebujete mít po ruce. Kosmetika, vysoušeč vlasů, holící strojek, hygienické potřeby nebo i čistící prostředky – to vše by se do koupelnové skříňky mělo vejít. Praktickým nápadem je i úzká, avšak vysoká koupelnová skříňka, kterou můžete umístit do rohu místnosti. Díky její výšce využijete veškerý prostor až ke stropu a uložit do ní můžete náhradní ručníky nebo župany.

Mezi další nábytek do koupelny, který v koupelně plní svoji funkci, ale vypadá i krásně na pohled, je koupelnová lavice, malá komoda nebo další vysoká koupelnová skříňka na mop, kyblík a koupelnovou chemii.

Kvalitní zrcadlo

V koupelně trávíme spoustu volného času hlavně kvůli tomu, abychom vypadali dobře. A právě proto by ve vaší koupelně nemělo chybět zrcadlo, abyste se v něm mohli dobře prohlédnout. Vybrat si můžete z mnoha variant. Do menší koupelny se spíše hodí závěsná skříňka do koupelny se zrcadlem, která plní funkci jak zrcadla, tak i koupelnové skříňky. Pokud je to však možné, volte velká zrcadla do koupelny, ve kterých se budete dobře vidět a navíc díky odrazu opticky zvětší celou místnost.

WC

Toaleta patří mezi další důležité části koupelny, to by nebylo žádným překvapením. Důležité ale je, jaký typ WC si vyberete. Levnějšími toaletami jsou klasické toalety, za závěsné WC si sice o něco připlatíte, získáte však krásný design a snazší údržbu toalety. Závěsná WC vypadají velmi hezky, moderně a dodají vaší koupelně stylový a čistý vzhled.

Sdílet článek