Věděli jste, že za papírový a kovový odpad můžete dostat zaplaceno?

Barevné kontejnery, které slouží ke sběru tříděného odpadu, již dnes v českých obcích nejsou žádnou výjimkou. Například papír můžete hodit do modrého kontejneru, nebo je možné odvézt ho do sběrny, kde za něj dostanete zaplaceno. Ve sběrnách je možné prodat také kovy.

Recyklace je velmi váženou činností, která pomáhá chránit životní prostředí. Zpracování surového materiálu je vždy energeticky náročnější a dopad na životní prostředí je tím pádem vyšší. Navíc, naše zdroje jsou omezené. A právě proto je recyklaci přikládán stále větší význam. Papír a kov dokonce můžete dovézt do sběrny a dostat za ně zaplaceno.

Aktuální ceny, za které sběrny odpad vykupují, se však často mění. Například ceník železa je závislý na konečných cenách hutí a sléváren. Před navštívením sběrny tedy doporučujeme kontaktovat konkrétní pobočku, kde vám aktuální výkupní ceny ochotně sdělí.

Platby za kovy už pouze bezhotovostně

Pokud se chystáte do sběrny s kovovým odpadem, je třeba počítat s tím, že platby v hotovosti se již nedočkáte. Od roku 2015 totiž platí nařízení, které sběrnám přímo zakazuje hotovostní platby za výkup kovů. V případě, že společnost toto pravidlo poruší, hrozí jí pokuta až do výše 1 milionu Kč. Toto nařízení vzniklo z důvodu častých krádeží kovových předmětů jako jsou koleje, železné mosty, ocelové tyče a další. Tyto předměty pak končily ve sběrnách, kde byly vykoupeny za hotové k dalšímu zpracování. Stát si tímto krokem slibuje větší kontrolu a omezení krádeží kovů.

TSR Czech Republic s.r.o.

Jednou z největších a nejvýznamnějších společností, které vykupují papírový a kovový odpad, je TSR Czech Republic s.r.o. Na jednotlivých pobočkách dochází také ke zpracování vykoupeného odpadu. Pro aktuální ceník barevných kovů a papíru stačí kontaktovat jednu z poboček, které se nacházejí po celé ČR.

Sdílet článek