„Vloupaček“ do bytů ubývá. Jak si stojí Brno?

Kde v Česku nejčastěji dochází k vloupání a jak se Češi staví k zabezpečení svých domácností? A jak je na tom Brno v porovnání s Prahou? Pokud se chcete dozvědět, jaká je šance, že se právě váš domov stane cílem bytaře, nepřestávejte číst.

Zlom nastal v roce 2013, ale krást se nepřestalo

Při pohledu na statistiky je zřejmé, že se situace v Česku výrazně zlepšila. Od roku 2013 počet krádeží vloupáním výrazně klesl. Oproti 62 384 evidovaným vloupáním v roce 2013 bylo o dva roky později zaznamenáno téměř o dva tisíce případů méně. Trend pokračoval i v roce 2016, kdy celkový počet vloupání opět o něco klesl. Pro srovnání – v roce 2000 to bylo více než 74 tisíc.

Pokud počet vloupání srovnáte s celkovým počtem domácností, dojdete k závěru, že je cca 0,8 % pravděpodobnost, že se právě vy stanete jednou z obětí. Jinými slovy – každoročně dojde k vyloupení každé 125. domácnosti, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Riziko můžete snížit montáží bezpečnostních dveří, dodržováním zásad zabezpečení domácnosti v době nepřítomnosti a konečně i uzavřením majetkového pojištění.

Pojištění bytu v Brně

Nejvíce se vykrádá v Praze

Zdaleka nejvíce vloupání připadá na hlavní město – Praha si v poslední dekádě drží průměr přesahující 9 tisíc vloupání ročně a prvenství si drží i v případě přepočtu na počet obyvatel. Následuje Středočeský kraj s více než 8 tisíci případy. Na třetím místě se pravidelně umisťuje Ústecký kraj.

Co se týče Brna, je na tom o něco lépe než Praha, ale nejde o nijak propastný rozdíl. Právě naopak – ačkoliv se celkovou míru kriminality podařilo snížit, počet vloupání spíše roste. Pojištění bytu v Brně čistě z důvodu obavy z vykradení tak rozhodně smysl má.

pojištění odpovědnosti

Pokud jste zatím s pojištěním majetku váhali, napravte to. Třeba u ERGO pojišťovny, u které k pojištění Bezpečný domov Plus zdarma získáte pojištění odpovědnosti.

Sdílet článek