Znáte operativní leasing?

Potřebujete nový automobil, jenže na něj nemáte dost peněz. Přemýšlíte, jestli je lepší si vyřídit úvěr, nebo si vzít auto na leasing, zvažujete všechna pro a proti, ale rozhodnutí není snadné. Zkuste třetí variantu: operativní leasing.

Dlouhodobý pronájem je řešením bez rizika

Místo splácení půjčky nebo leasingu můžete měsíčně platit pronájem požadovaného vozu včetně služeb s jeho provozem spojených v rozsahu, jaký si sami zvolíte. Full-service operativní leasing zahrnuje servisní náklady včetně pneuservisu, zákonné a havarijní pojištění, dálniční poplatky, silniční daň, non-stop asistenční službu s náhradním vozidlem na 5 dnů zdarma a provoz elektronické knih jízd. Z těchto služeb si ale můžete zvolit a platit jen ty, které skutečně využijete.

Jak funguje operativní leasing

Pokud se rozhodnete pro auto na operativní leasing, začnete tím, že si vyberete značku a model včetně konkrétních požadavků na technické parametry vozu. Dalším krokem je volba délky leasingu, rozsah požadovaných služeb a podmínky pojištění (spoluúčast, připojištění apod.).

Na základě vyplněné objednávky a předložených dokladů projdete posouzením a je vám vystavena leasingová smlouva. Po podpisu je vám předán vůz včetně všech náležitostí nutných k jeho využívání (doklady, servisní kniha, zelená karta, tankovací karta…) a můžete odjet.

Výhody operativního leasingu

Hlavně pro podnikatele a firmy je důležité, že celá leasingová splátka je nákladovou položkou, a tedy plně odečitatelnou z daní. Navíc většinou není požadována akontace, což u běžného leasingu naopak bývá běžně až 30 % pořizovací ceny.

Po skončení leasingové smlouvy máte dvě možnosti: buď za zůstatkovou cenu auto odkoupit, nebo ojeté vozidlo vrátit a vzít si stejným způsobem nový vůz.

Jednou ze společností, která poskytuje operativní leasing, je HERTZ lease. Pro firmy je schopná zajistit i kompletní správu vozového parku, pravidelný reporting o stavu vozidel a provozních nákladech i prodej ojetých aut. Navíc poskytuje velkoodběratelské slevy, které se významně promítnou do měsíčních splátek.

Sdílet článek