Kočky a jejich správná výživa

Pro všechny milovníky a majitele koček nebude informace o tom, že jejich čtyřnohý miláček je s největší pravděpodobností potomkem některého z druhů kočky divoké, žádnou novinkou a ani překvapením.

O tom, jakou měrou byli lidé fascinování tímto okouzlujícím tvorem, svědčí i důkazy. Již totiž před dvanácti tisíci lety se začali lidé zajímat o možnost blízkého soužití s kočkami. První ochočené kočky měli obyvatelé dnešního Turecka a Kypru. Postupně kouzlu koček podlehly další země. V mnoha kulturách se kočky staly uctívaným božstvem. Nic se nezměnilo ani na dovednostech kočky coby lovce, a tak stejně jako před tisíci lety i dnes jsou tato zvířata ceněnými pomocníky při likvidaci nevítaných hlodavců v hospodářství a můžeme je vídat téměř ve všech koutech světa.

Ať už je vaše kočička rovnoprávným členem domácnosti či jejím regulérním vládcem, nebo vlastníte klasickou micku domácí, která má za úkol regulovat výskyt myší v okolí, určitě mi dáte za pravdu, že jde o zvířátko nanejvýš hodné vaší péče a lásky.

K té patří samozřejmě také vhodná výživa. V současnosti se veterináři shodují na tom, že krmivo pro kočky není již jen jakousi náhražkou pestré stravy, ale naopak tím nejlepším, co můžete svému miláčkovi předložit na misku. Váš mazlíček potřebuje vyváženou hodnotnou stravu, ať už se jedná o vitamíny, minerály a potřebné živiny. Na vývoji a optimalizaci průmyslově vyráběných krmiv se podílí celé týmy odborníků za využití nejmodernějších poznatků i technologií.

I přesto nemůžeme nechat výběr náhodě. Pro svoji kočičku chcete určitě i vy přece jen to nejlepší. Pečlivě tak sledujete, zda má krmivo co nejvyšší podíl masa. Jen tak se dostane zvířátku dostatečné množství bílkovin a je tak zaručena vysoká výživová hodnota. Pozor na sůl, která se někdy do méně kvalitních krmiv přidává. Váš mazlíček si sice zaručeně pochutná, následky si však ponese na svém močovém ústrojí. Samozřejmostí by mělo být, že zodpovědný majitel se vyhýbá nákupu krmiva přibarvovaného a uměle dochucovaného. Stejně tak odborníci pro pravidelnou výživu koček příliš nedoporučují podávat kočičce pouze konzervy. Nelze u nich dosáhnout optimálně vyváženého složení, obsahují příliš mnoho vody a jsou opravdu vhodné spíše coby pochoutka či krmivo pro mimořádné situace.

Ptáte se tedy, jakou stravu vaší kočičce dávat a co bude pro ni tím nejlepším? Kompletní a hodnotné informace o tom, jak vybrat správné krmivo pro vaši kočku se dozvíte v tomto článku: http://www.krmivo-ihned.cz/clanek/jak-vybrat-spravne-krmivo-pro-kocku/.

Pečujte o svého čtyřnohého mazlíčka s tou největší láskou, vaše kočička vám ji několikanásobně vrátí.

Sdílet článek