Parní lázeň

Parní lázeň vám může pomoci dopřát si pořádnou dávku relaxace po náročném dni. Pomůže vám odpočinout si od každodenních starostí a rovněž uděláte i něco prospěšného pro své zdraví. Jelikož parní lázeň má spoustu pozitivních účinků na lidský organismus! Rozhodně se tedy vyplatí něco málo o ní vědět!

V parní lázni je vlhkost okolo 100% a tedy její užívání podporuje pocení, stejně jako sauna. Teploty, které se zde pohybují, jsou okolo 45 stupňů. Oproti sauně zde nejsou tak vysoké teploty a tak pobyt v lázni může být na výrazně delší dobu. Ta se pohybuje okolo dvaceti minut. Pozitivní účinky má na dýchací cesty, revmatické obtíže, zdravou pokožku, léčí celulitidu, akné a další kožní problémy. Rovněž zrychluje látkovou výměru, pomáhá při bolestech svalů a kloubů a také působí jakási detoxikace. Pokud se rozhodnete do páry chodit pravidelně, či více často, tak budete i odolní vůči onemocněním dýchacích cest. Příznivě působí i na nespavost a pomáhá prokrvovat končetiny. A jak postupovat při návštěvě parní lázně? Nejprve se před vstupem osprchujte. Pak můžete jít do lázně. Po relaxaci byste se měli osprchovat studenou vodou! Což může působit problém, jelikož vaše tělo je rozehřáté na vyšší teplotu.

Po celkové návštěvě parní lázně byste měli doplnit tekutiny v podobě neslazených nápojů či obyčejné vody. Po návštěvě páry bude vaše pokožka krásně hebká a hlavně čistá.  Důležité je udělat vše správně a tak, jak se má, aby vám návštěva byla co nejvíce k užitku! Věřím, že se sem budete rádi vracet.

 

 

Sdílet článek