Při výběru sedačky vsaďte na kvalitu

V dřívějších dobách se gauč zapasoval mezi vysoké výkladní skříně plné skleněných servisů. Dnešní doba velí jinak. Od monumentálních kusů nábytku se upouští a samotná sedací souprava se stává tím nejdůležitějším designovým prvkem místnosti. Proto před jejím pořízením důkladně plánujte, zda bude rozměrem přesně zapadat do vytyčeného místa.

Pokud to prostor nedovolí, je lepší zakoupit menší sedačku a doplnit ji křeslem či taburetem. Prostorný gauč, o který budeme v bytě zakopávat, není vhodným a dostatečně praktickým řešením. Naopak milovníkům pohodlí s dostatečným prostorem pro velkou pohovku budou jistě nejvíce vyhovovat rohové sedací soupravy. Nabízejí kromě velké „válecí“ plochy i praktickou přistýlku, kterou ocení především návštěvy.

Kožená sedačka je sázkou na jistotu

Z hlediska materiálu sedačky vezměte v úvahu především váš životní styl. Díky rozdělení sedacích souprav do mnoha druhů, ať už se jedná o kožené, rohové nebo multifunkční, si dnes vybere kdokoliv. Máte doma děti nebo zvířátko, manžela, který se po návratu z práce rád celý natáhne či k vám chodí hodně návštěv, které se zdrží i přes noc? To vše je důležité si uvědomit ještě před samotným nákupem.

V domácnostech nejčastěji naleznete dva druhy sedacích souprav, a to čalouněné a luxusní kožené sedačky. U čalouněných pohovek je kamenem úrazu látka, ze které je potah sedačky vyroben. Některé materiály, jako například vlna, se udržují velmi dobře, zatímco samet je v tomto ohledu daleko náročnější. Provedení kožených sedaček bývá obvykle velice kvalitní a odolné, umisťujeme je ovšem do místností s určitým puncem luxusu. Při vhodné péči vydrží skutečně dlouho, jsou odolné vůči ušpinění a vhodné i pro alergiky. Ačkoliv jsou ceny kožených souprav vyšší, je to investice do budoucna.

Koupě sedačky přes internet? Ano, s odborníky to jde!

Nyní již stačí vyrazit na nákup. Pokud však neradi trávíte hodiny v prodejnách nábytku, proč si nevybrat kvalitní sedačku přes internet? Svěřte se profesionálům, o kterých víte, že mají dlouholetou tradici na trhu a za své výrobky ručí. Sedací soupravy isedacky.cz vás potěší nepřeberným výběrem a deseti lety zkušeností.

Sdílet článek