Lososový olej pro psa

Na trhu se v nedávných letech objevil lososový olej, produkt pro psy, ale i běžné domácí mazlíčky, který výrazně podporuje celkovou činnost tělesné schránky vašeho psa. O zdraví psího miláčka je nutné se starat a nepodceňovat především prevenci. Ta je vždy základem pevného zdraví a zatracuje nepříjemné projevy nemocné kůže, nebo jiných neduhů.

Pro psy je speciálně vyvinut právě lososový olej, který je bohatý na nezbytné mastné kyseliny Omega 3 a 6, a mnoho dalších látek, které se významně podílejí na zachování a podpoře zdraví, které se projeví celkovou vitalitou pejska, ale i jako nadměrně dokonalou srstí. Mastné kyseliny jsou nutností pro všemožné metabolické pochody v těle, které psí tělo musí zvládat. A aby tak procesy metabolické byly snadno proveditelné, je potřeba jim pomoci právě obsahem lososového oleje pro psy.

Dávkování a krmení

To, že má lososový olej obecně pozitivní dopad na celkové zdraví pejska je už tak nějak známo. Nicméně mnoho chovatelů především zajímá, jak psa rybím olejem nakrmit, protože sami jistě si umíme představit, že nám, lidem běžný rybí olej spíše nahání husí kůži. Vhodné je tak lososový olej pro psy přidat do krmení a obvykle s tím pejsci nemají problém. Ba právě naopak.

Co všechno lososový olej pro psy umí?

Pravidelným podáváním lososového oleje svému psovi, docílíte nejen toho, že se mu obecně posílí imunitní systém, což má dopad i na další složky, jako je právě viditelně lesklá a zdravá srst, ale i samotný vitalita psího kamaráda. Pejskovi se také posílí kosti, a pokud měl problémy s lupy, upraví se, prakticky vymizí. Vůbec lupy jsou snad ten nejčastější důvod, kvůli čemu je lososový olej pro psy vyhledávaný chovateli.

Nežádoucí účinky

I ten nejlepší produkt na světě může mít neblahé účinky na jistý organismus. Například při přecitlivění na jistou složku obsahující aj. Proto pokud svému pejskovi začneme lososový olej podávat, je nutné se řídit předepsaným dávkováním, ale také pozorovat případné nežádoucí účinky. Tím jsou obvykle průjmy, a pokud se tak problém vyskytne, je potřeba lososový olej vysadit. Naštěstí se problémy u velké části pejsku neobjevují.

Sdílet článek