Proč si pořídit neoprenové boty a rukavice

Patříte mezi příznivce vodních sportů, mezi něž patří také kiteboarding, wakeboarding nebo paddleboarding? Pak by ve vaší vodní výbavě rozhodně neměly chybět neoprenové boty a neoprenové rukavice. Jsou ideálními pomocníky především pro jarní období, kdy je voda ještě chladná. Kromě toho poskytují dokonalou ochranu a bezpečnost.

Co je neopren a jaké výhody nabízí?

Jedná se o polymerový kaučuk vyrábějící se z chloropenu. Tento materiál je pružný a pro oblečení, obuv či rukavice se využívá díky své termoizolační schopnosti. Neopren, který se vyrábí v současné době, má navíc dlouhou životnost, je dostatečně kvalitní a odolný vůči oděru, protržení, záření a olejům. Také odolává UV záření.

Boty z neoprenu

Boty na vodu vyrobené z neoprenu představují ideální doplněk pro celou řadu vodních sportovních aktivit. Mezi jejich hlavní úkoly patří udržení nohou v teple (čím silnější neoprem, tím více zahřeje) a jejich ochrana proti poškrábání o kameny, mušle nebo ostré předměty nacházející se ve vodě.

Mezi jejich bezesporné další výhody patří zpevnění a fixace nohou. Pořídíte-li si neoprenové boty do vody s hrubším vzorkem na podrážce, účinně eliminujete klouzání po vlhkém povrchu.

Vysoké nebo nízké?

V nabídce naleznete vysokou a nízkou variantu obuvi. Chcete-li ochránit nohu nejen před poraněním, ale i před mrazem, volte variantu vysokou. Mějte však na paměti, že silnější neopren může snížit citlivost nohy na prkno. Nízká varianta je určená spíše do teplejších podmínek a její primární vlastností je ochrana nohy proti pořezání.

Oddělený či neoddělený palec?

U oddělené varianty je bota opatřena přepážkou oddělující palec od ostatních prstů. Díky tomu se bota na noze méně přetáčí a noha je tak lépe fixována. Také máte lepší kontrolu nad prknem.

Je dobrou volbou pro nohu, která je širší. Boty bez odděleného palce představují klasiku. Nabízejí vyšší tepelnost. Je potřeba vybrat správnou velikost, jinak může dojít k přetáčení boty na noze.

Rukavice z neoprenu

Stejně jako nohy, tak i ruce vyžadují při vodních sportech ochranu proti chladu. Zvláště v chladnějším období. Tu jim zajistí neoprenové rukavice. Jejich materiál brání proudění vody a ruce nepřejímají chladnější teplotu z okolí. Pro extrémní podmínky jsou určené rukavice uzavřené.

neoprenové rukavice

Pro chladnější letní období je dobrou volbou varianta bez prstů. Kromě tepelné ochrany nabízejí rukavice z neoprenu i ochranu proti mechanickému poškození. Navíc zajistí pevnější a bezpečnější úchop a zabrání i klouzání pádla.

To podpoří protiskluzová úprava nacházející se v oblasti dlaně. Nezanedbejte ani správnou velikost. malé rukavice vás budou omezovat v pohybu, velké vám budou na rukou klouzat. Vyzkoušejte neoprenové rukavice i boty značky Mystic, které najdete na Showroomu Mystic v Brně nebo Praze či na stránkách – mysticstore.cz.

Sdílet článek