Radnice jsou minulostí. Trendy jsou svatby ve venkovském stylu

Zdá se, že dobám, kdy novomanžele oddával představitel města v radničních prostorách, které čas od času připomínaly i kanceláře, odzvonilo. Tyto svatby byly oblíbené v devadesátých letech, ale dnes, v jednadvacátém století, je všechno jinak. Co je ale překvapivé? Mladí lidé se stále více odvracejí od moderny a utíkají k venkovskému stylu!

Svatby se vracejí k tradici

Kdo si dodnes myslel, že se svatby dělí jenom na ty v kostele a na ty na úřadě, ten nejspíš dlouho na žádné nebyl. Dnešní mladí lidé se při plánování svatby totiž vracejí k přirozenosti, blíže tradici a přírodě. A to včetně obřadu. Vůbec nejoblíbenější jsou u mladých párů rodinné statky a penziony mimo město, jež přímo vybízejí k tomu, aby se hosté uvolnili a cítili jako doma, popřípadě na návštěvě u přátel. Přesně na tom si majitelé těchto zařízení zakládají – aby vše bylo rodinné a tradiční – od interiéru zařízení, kterému často dominují i významná rodinná dědictví ve formě kachlových kamen nebo původních klenutých stropů, až po jídelní lístek. Hledáte-li ideální místo pro Brno svatby, nabízí se například penzion Kovárna.

V Brněnském penzionu Kovárna, který je pro účely svateb, rodinných oslav a firemní akce stále vyhledávanější, mají obojí. Majitelé dokonce ve váš velký den celé zařízení ochotně uzavřou pro veřejnost, aby veselí jejich hostů nikdo a nic nenarušovalo. Malá romantická slavobrána pro snoubence a venkovsky zdobené sezení pro svatebčany je tady samozřejmostí a nic tak nebrání tomu, aby se obřad konal přímo na místě.

Benefity navíc? Úsměvy i domácí víno

O tradičním jídle na veselce a stylových pokojích už tady řeč byla. Představte si ale, že byste celou svatbu organizovali s přátelskými a milými lidmi, kteří se vám pokusí splnit, co vám na očích vidí. To by měl být u rodinných podniků standard. Penzion vinárna vám umožní objednat si veselku s krajovými specialitami a lahodným domácím vínem. Popřípadě máte možnost zvolit vinný sklep Brno, jenž je v případě brněnské Kovárny součástí penzionu, jako místo pro zakončení parádního dne jen v rodinném kruhu či s hrstkou nejbližších přátel. Takový zážitek si zkrátka musíte nejen vy, ale i vaši přátelé a hosté, pamatovat do konce života.

Sdílet článek