Víte jak a čím se správně zahřát?

Jste vyznavači horkých letních dnů nebo spíše dáváte přednost zimním plískanicím a teplotám pod bodem mrazu? Ať už se řadíte k té či oné skupině lidí, za dveřmi svého bytu nebo domu si všichni přejeme mít krásně teploučko. Toho lze dosáhnout hned několika prostředky. Pohodlný, avšak poměrně nákladný, zdroj tepla představuje plyn nebo elektřina. Rozhodnete-li se topit uhlím, počítejte s vyššími finančními výdaji na jeho pořízení, s menší výhřevností, s faktem, že rozhodně nepřispějete životnímu prostředí a také se trochu umažete od sazí.

Dřevo nebo brikety?

Jakmile se o zdroje tepelné energie začnete zajímat blíže, zjistíte, že většina populace se přiklání k topení dřevem a dřevěnými briketami. Využijete-li možnosti zpříjemnit si teplo domova dřívím, jistě neprohloupíte, neboť se jedná o ekologický, příjemný a levný způsob, jak si vyhřát obydlí. Ačkoli jsou pozitiva topení dřevem nesporná, ještě větší zájem si zaslouží dřevěné brikety, které nabízí uživatelům další bonusové výhody.

Porovnáme-li totiž tyto dva zdroje energie, zjistíme, že palivové dřevo je potřeba naštípat a dokonale vysušit. K tomu samozřejmě potřebujete vhodný prostor a také čas, který dřevo vyžaduje k tomu, aby se zbavilo vlhkosti a nabídlo vám tak dokonalou výhřevnost. Tyto starosti s briketami zcela odpadají!

Dřevěné brikety nezklamou vaše očekávání

Dřevěné brikety jsou perfektním prostředkem, jak si doma vytvořit nezapomenutelnou a hřejivou atmosféru. Jsou vyráběny z tzv. biomasy, tvořené kůrou, pilinami a drcenými hoblinami. Díky tomu, že neobsahují žádné příměsi a pojiva, hoří velmi dlouho a vydávají nenahraditelné teplo. Kvalita biomasy v kombinaci s vysokoteplotním stupněm lisování zajišťuje pilinovým briketám nejen praktický tvar kvádru, ale také perfektní možnost uskladnění. Velkou předností je jejich okamžité použití vhodné do krbů, kotlů i kamen.

Seženete-li dřevěné brikety v akci, ušetříte finanční prostředky a budete se těšit ze zásoby topiva na celou zimu. Jestliže se chcete sami přesvědčit, jak úžasným zdrojem dřevěné brikety jsou, můžete si zakoupit třeba jen jednu paletu na zkoušku, kterou vám například oblíbená firma OPTIMTOP s.r.o. dodá zdarma po celé České republice.

Sdílet článek