Cestování za odpočinkem na jižní Moravu

Léto je tradičně spojováno s dobou, kdy čerpáme dovolenou a trávíme čas se svými blízkými. Právě v tomto období se na pár dnů či týdnů vymaníme z celoročního pracovního stresu, hodíme veškeré starosti za hlavu a vypravíme se na pěkný výlet. Krásné slunečné počasí panuje i v Čechách a láká k prohlídce krás naší vlasti.

Jihomoravský kraj nabízí nejen víno

Mezi jednu z turisticky nejatraktivnějších oblastí patří beze sporu jižní Morava. Už samotný název nám rozehraje úsměv na rtech. Vždyť Morava je obecně vnímána jako kraj vína, přátelských lidí, dobré nálady a pohody. Najdeme zde však mnohem více. Jedná se o region s bohatou folklórní tradicí, jež se projevuje v překrásných krojích, veselé hudbě a tanci i typických lidových stavbách. Morava má co nabídnout nejen dospělým, ale i dětem. Najdeme zde mnoho skanzenů, kde se při nenáročné procházce dozvíme spoustu informací z historie kraje – jak žili naši předci, jaká řemesla provozovali a další zajímavosti. Nejznámější skanzen se nachází v Rožnově pod Radhoštěm. Ve Strážnici se nalézá malý skanzen Slovácka, kde nahlédneme nejen do vinařské historie.

Luhačovice – oblíbený turistický cíl

Jedno z měst, které by jistě nemělo uniknout naší pozornosti, jsou Luhačovice rozprostírající se na hranicích Valašska, Slovácka a Hané. Vedle skutečně skvostných budov uznávaného architekta Dušana Jurkoviče, které daly městu jeho neotřelý ráz, se zde můžeme účastnit kulturních akcí místního folklóru a přes den užít krás okolní přírody. Luhačovice jsou vyhlášeným lázeňským městem. Chceme-li tedy zcela nasát jeho atmosféru, nechme se hýčkat v některém z lázeňských domů, kde na vlastní kůži pocítíme, co si lze představit pod pojmem wellness jižní Morava“.

Jižní Morava – to je odpočinek na duši i na těle, ale také mnoho zajímavostí a kulturních tradic, jež jsou naším národním dědictvím.

Sdílet článek