Ekonomické topení palivovým dřevem

Dřevo je i v moderní době jedním z nejlepších paliv a opět se hojně používá, především pro topení v rodinných domech. Mnohé domácnosti ho mají jako doplňkový nebo hlavní zdroj tepla do krbů, kamen i kotlů. Zajímá vás, kde před zimou nejvýhodněji palivové dřevo sehnat? Tak především to nenechávejte na poslední chvíli, ale shánějte už v létě, kdy je jeho cena nejvýhodnější. Pokud nemáte vlastní les nebo nějaký jiný jistý zdroj dřeva, budete si ho totiž muset koupit a nechat přivézt.

Proč topit dřevem?

Ptáte se, jak to, že se dnes topit dřevem vyplatí? Jeho ceny jsou příznivé, vyniká skvělou výhřevností a spalování je šetrnější k životnímu prostředí než třeba u uhlí. V interiéru vytvoří plápolající polínka nezaměnitelnou atmosféru a teplo vzniklé ze dřeva je zkrátka tak trochu „jiné“. Naštípaná předchystaná polínka se jednoduše přikládají a tvrdé dřevo vydrží hořet dlouhou, takže není třeba se o topení starat tak často.

Kde palivové dřevo objednat

Rozdíly v kvalitě dřeva od různých dodavatelů mohou být značné, proto raději neexperimentujte a spolehněte se na někoho s dobrými referencemi. Třeba na firmu OPTIMTOP s.r.o., která dodá palivové dřevo precizně vyskládané na paletách, takže vám odpadne zdlouhavé vyskládávání dřeva z hromady, kterou vám někdo vysypal před dům. Pokud nakoupíte včas před sezonou, bude cena ještě výhodnější, a to za tvrdé i měkké dřevo, navíc již od jedné palety máte dovoz po ČR zcela zdarma, platit budete pouze za dřevo, nikoliv za jeho dopravu.

Dřevo ihned k použití od firmy OPTIMTOP

Pokud se tedy chcete vyhnout skládání dřeva pod přístřešek, můžete si objednat vyskládané palivové dřevo na paletách, dokonale vyschlé a ihned připravené k topení. Měkké dřevo je vhodné spíše na zátop a tvrdé na přikládání, je tedy lepší mít v zásobě oba typy. K dispozici jsou jehličnany, dřevo dubové bukové i další, podle aktuální nabídky. Firma OPTIMTOP prodává i pelety, brikety nebo pytlované uhlí, vše výhodně a s možností ušetřit za dopravu.

Sdílet článek