Plexisklo je materiál budoucnosti. Navrhněte si své výrobky a nechte odborníky je zrealizovat

Plastické hmoty mají dnes využití snad ve všech odvětvích, setkáváme se s nimi hojně v obchodu, průmyslu, domácnostech i kancelářských prostorách, a to platí i o hmotě zvané plexisklo. Toto „umělé sklo“ má mnohem větší odolnost než sklo klasické, a proto je skvělé tam, kde by křehkost byla nežádoucí, třeba u vchodových stříšek, zimních zahrad, sprchových koutů, prodejních regálů nebo skleníků. Z plexiskla se vyrábějí i reklamní nebo dekorativní předměty, je dokonce nedílnou součástí moderního bytového designu.

Výhody plexiskla

Jaké další vlastnosti kromě odolnosti mluví pro plexisklo? Je mrazuvzdorné, pružné a odolává UV záření. Určitě ho vybírejte od spolehlivého výrobce a prodejce, aby mělo dlouhou životnost. Výroba a prodej plexiskla na zakázku je nejčastější metodou, jak získat předměty požadovaného vzhledu, velikosti a vlastností. Pokud jste si nevybrali v nabídkách e-shopů či kamenných prodejen, zkuste zakázkovou výrobu. Díky individuálnímu přístupu si můžete klást požadavky podle libosti, odborníci vám eventuálně poradí, doporučí vhodné technologické řešení a váš nápad trochu zkorigují.

Co obnáší práce s plexisklem?

Široké využití v moha oblastech značí, že práce s plexisklem je velmi rozmanitá. Obnáší především řezání plexiskla laserem pro tvorbu požadovaných tvarů a otvorů, vyřezat lze motivy, písmena, čísla. Nápis nebo logo se na plexisklo dá elegantně umístit za pomoci gravírování. Frézování je vhodné pro výřezy specifických tvarů u různých strojních komponent. Navymýšlet si můžete i rozmanité úhly a tvary předmětů, jelikož ohýbání plexiskla slouží právě za tímto účelem. Téměř nic není nemožné. Tvorba komplexních dílů, prostorových nápisů, krytů nebo vitrín pobíhá za pomoci lepení několika kusů k sobě. Povrch předmětu je vhodné na závěr naleštit, aby se lesknul a měl lepší optické vlastnosti.

Máte podnikatelský nápad? Zadejte zakázku firmě AZ Plastik

Firma AZ Plastik s moderním technickým zázemím pro práci s různými umělými hmotami vám pomůže s podnikatelskými nápady, protože jestli vás možnost vytvoření předmětů z plexiskla nadchla, je na místě je převést do reality. Nejprve se vytvoří návrh podle vašeho nápadu a pak se pošle do výroby. Brzy už budete mít reklamní či jiné předměty hotovy a připraveny k použití.

Sdílet článek