Herní počítače pro začátečníky i pokročilé

Příznivci počítačových her se musí hlavně zajímat o to, aby jejich počítač stačil i na zvládnutí nejnovějších variant. Jak si vybrat model s dostatečnou výkonností? Stačí se řídit několika základními pravidly, popřípadě si nechte poradit od prodejců, kteří sledují nejnovější trendy.

Volba vhodné PC sestavy podle náročnosti

Většinou se sestavy počítačů navrhují se základním SSD 240 GB diskem, přičemž si zájemci zvětšují disk, ale také si přidávají větší úložnou část. Vše se odvíjí od počtu právě nainstalovaných her. Herní PC sestavy se dají rozdělit na druhy pro nenáročné, středně náročné, nejnáročnější, a to s výkonem i do budoucna. Wildcat se doporučují nenáročným uživatelům, kteří si užívají starší verze her, onlajnovky apod. Zvýšení výkonu integrovaného grafického jádra se v budoucnu realizuje přidáním výkonnější grafické karty, přičemž se stará nemění. Následně se dokupuje SSD disk, další paměť a lepší procesor. Bobcat herní počítače zajistí bezproblémové provozování středně náročných her, sice nepočítejte s velkou výdrží do budoucna, ale momentálně jde o solidní způsob zábavy, u nejnáročnějších her pak stačí ubrat kvalitu nastavení.

Skupiny počítačů pro nejnáročnější

Nejlepší kompromis ceny a výkonu? Tak to jde o herní PC Falcon. S přehledem zvládají vysoká nastavení, popřípadě se uberou některé z grafických parametrů, aby se tak pomohlo větší plynulosti obrazu. Dobrou zprávou je, že nové hry zde ještě tak nějak zvládnete uhrát. Leopard sestavy umí dokonale obstát ve většině současných hrách při vysokém až maximálním nastavení. Počítejte s nimi i do budoucna, samozřejmě ne navěky, ale nějakou dobu vám jistě poslouží, i když postupně s menší pamětí na grafické kartě. Pochopitelně záleží na momentálních finančních možnostech, ale lze si dopřát i repasované a použité kousky v dobré kvalitě.

Sdílet článek